Жомова яма в Полтавській області, оренда якої начебто принесла Іллі Киві 1,2 мільйона гривень за рік
Фото:

Bihus.Info/скриншот із відео

Журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що народний депутат від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Ілля Кива заробив 1,2 мільйона гривень за рік на здачі в оренду ями для відходів на Полтавщині. Крім того, депутат мешкає в незадекларованому помешканні в центрі Києва. Сам Кива пояснив, що в помешканні живе його подруга, з якою в них «спільний секс».

Як встановили журналісти, Кива фактично мешкає на вулиці Лютеранській, що в центрі Києва. Крім того, народного депутата постійно супроводжують чоловіки в екіпіруванні, схожі на представників охорони. Утім ані помешкання, ані оренда послуг приватної охорони не відображені в декларації Киви. Автомобілі, якими пересуваються начебто охоронці Киви, не зареєстровані в базі даних МВС.

Джерелом доходів, яке може покривати витрати Киви на квартиру й охорону, у декларації вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів — це яма, яку використовують для відходів під час виробництва цукру з буряку. Кива начебто здавав цю яму в оренду і заробив за це 1,2 мільйона гривень за рік.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма поросла бур'яном.

Орендарі ями на Полтавщині, вказані в декларації Киви — ТОВ «Компанія "Сіквел"», зареєстрована у Львові. У розмові із журналістами її представниця назвала причину оренди «комерційною таємницею». «Компанія "Сіквел"» фігурує в одному з кримінальних проваджень як фіктивна, зазначають розслідувачі.

Через рік після здачі жомової ями в оренду Кива продав її, за скільки — невідомо. Покупцем стала фірма «Укрзв'язокмонтаж», у якій Кива колись був директором і головним бухгалтером.

У коментарі Bihus.Info Кива заявив, що «нікому не продавав яму». «Може, хтось рейдернув її? У нашій державі все може буть. Нічого я не продавав», — заявив народний депутат.

Пояснив він і ситуацію з незадекларованим житлом. «На Лютеранській квартирі, там живе моя подруга», — відповів Кива. На питання, чому він не декларує житло, в якому живе з подругою, адже вони мають спільний побут, депутат відповів: «У мене з нею не спільний побут, у мене з нею спільний секс. Буває і таке. У вас буває спільний секс?»

Поділитись: