Адвокат Олександр Попков, який представляє інтереси кримського правозахисника Еміра-Усейна Куку, заявив про побиття його підзахисного співробітниками ФСБ при спробі затримання навесні 2015 року.

Про це Громадському повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Відповідна скарга щодо дій ФСБ була розглянута Кримським гарнізонним судом. Емір-Усейн Куку був затриманий 20 квітня 2015 року. «В ході затримання співробітники ФСБ Росії прапорщик Дзиганскій і старший лейтенант Зінчєнко побили Куку», — повідомив адвокат.

Матеріали про незаконні дії ФСБ, в тому числі відеозапис затримання, були надані для перевірки, проте в порушенні кримінальної справи було відмовлено. Адвокат спробував опротестувати це рішення і домогтися переслідування співробітників спецслужб.

За словами Попкова, спецслужби використовують однакову схему для викрадення людей в Криму.   

«Вони, прикриваючись рішенням суду, про огляд житла в ході оперативно-розшукових заходів приходять в будинок, але при цьому забирають із собою господаря. Без будь-яких на те підстав для затримання, доставляння», — повідомив він.

Попков відмітив, що у випадку з Куку така схема не спрацювала, освільки він занадто рано вийшов з дому. 

Нагадаємо, Емір-Усейн Куку затриманий за звинуваченням у членстві забороненої в Росії організації Хізб ут-Тахрір. Правозахисник провину не визнає.

Про арешти кримських татар читайте також у публікації «Арешти кримських татар показові, їхня мета — залякати» — інтерв'ю члена Хізб ут-Тахрір Гасана Гаджієва Громадському.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile