УКРАЇНА

Співробітниць музею в Маріуполі засудили за передачу картин до Криму: суд відпустив їх за амністією

3 лютого, 2018 23:53
УКРАЇНА/Співробітниць музею в Маріуполі засудили за передачу картин до Криму: суд відпустив їх за амністією
Зберегти
Вигляд
lead
Суд у Маріуполі визнав винними двох співробітниць місцевого краєзнавчого музею, які у березні 2014 року передали 52 картини 18-19 століття в окупований Крим.

Суд у Маріуполі визнав винними двох співробітниць місцевого краєзнавчого музею, які у березні 2014 року передали 52 картини 18-19 століття в окупований Крим.

Про це йдеться у рішенні суду.

18 лютого 2014 року «Маріупольський краєзнавчий музей» уклав договір з «Сімферопольським художнім музеєм» на проведення виставки «Російське та українське мистецтво ХVIII - початку ХХ сторіччя». Таким чином з лютого до 27 травня 2014 року картини з Криму тимчасово мали перебувати на виставці в Маріуполі.

«Маріупольський краєзнавчий музей» 19 березня 2014-го отримав від Сімферополя листа, написаного до анексії Криму, а саме 11 березня. У листі кримський музей просив повернути картини «у зв'язку з напруженою соціально-політичною обстановкою в Україні».

При цьому картини були частиною державного Музейного фонду України.

Відтак, за даними «Укрінформ», Ольга Чаплинська, яка обіймала посаду глави «Маріупольського краєзнавчого музею», розірвала договір на експонування картин, а завідувачка відділом фондів Художнього музею імені Куїнджі в цьому музеї Наталія Курьонишева 20 березня передала 52 картини в Сімферопольський музей.

Суд визнав Чаплинську винною у порушенні статті 367 Кримінального кодексу (службова недбалість) та ув’язнив її на три роки.

Курьонишевій визначили такий самий запобіжний захід. Наголосимо, що суд врахував розкаяння обох фігуранток і звільнив їх від основного та додаткового покарання на підставі закону про амністію.

Раніше Україна оголосила у розшук вивезені до Криму 52 картини вартістю понад $1 млн.

Нагадаємо, 14 грудня Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «скіфського золота» повинні бути повернуті в Україну.

Колекцію вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія.

Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію. Українська сторона вимагала повернення колекції, оскільки експонати є національним надбанням.

Пов`язані новини