Бойовики самоназваної «ДНР» передали Україні двох заручниць — Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак.

Бойовики самоназваної «ДНР» передали Україні двох заручниць — Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак.

Жінок віддали  Службі безпеки України поблизу Майорська Донецької області. Утримувалися вони в самоназваній «ЛНР».

Перша жінка – Ольга Сворак – журналістка івано-франківського видання Golos-info. Вона була затримана 21 червня 2016 року, коли перебувала на окупованій території за власною ініціативою. Бойовики заявили, що вона була «агентом СБУ» з позивним «Метель».

«Мене затримали у підозрі за співпрацю з Україною, не зважаючи за те, що я українка. Тортури не застосовували, поведінка була коректна, але морально дуже важко, коли ти не розумієш чого ти тут, що трапилося. Коли ти чуєш ці безглузді звинувачення, просто безглузді. Спочатку гарантують повну безпеку. Кажуть, ти можеш приїхати подивитися, що тут відбувається, скласти свою точку зору як кореспондент, а потім тобі висувають обвинувачення і немає на то ради, немає кому пожалітися» – розповідає Ольга Сворак.

Друга звільнена жінка – 49-річна Анжеліка Преснякова – суддя Апеляційного суду Донецької області. Працювала в Маріуполі в суді, потрапила в полон 29 травня 2016 року, коли їхала до хворої матері у Новоазовськ.

«Я працюю в Маріуполі в суддею апеляційного суду. І на вихідні приїздила до матері. Мама – онкологічно хвора. І коли я поверталася вже в Маріуполь, на блокпосту мене затримали. В документах було дійсно «подозрение на сотрудничество с ВСУ». Це ж потрібно було підставити, щоб утримувати мене в ізоляторі. Оця підозра сім місяців фігурувала. Жодного разу мене не допитали – ні з цієї підозри, ні з будь-якої іншої. Всі сім місяців – кожного дня чекали, що потрапимо додому» – розповідає Анжеліка Преснякова.

Цю передачу ув’язнених в самоназваній «ДНР» назвали «жестом доброї волі». Зазначають, що передача Сворак та Преснякової відбулася в результаті  домовленостей депутатки Надії Савченко з ватажками бойовиків Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким, яка відбулася в Мінську поза рамками Мінських переговорів.

Посередником між представниками самоназваних «республік» та представниками Служби безпеки України через керівника українського Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана:

«Так, є ще в полоні жінки. Вони цивільні – не підходять під статус військовополонених. Це жінки, про яких говорила неодноразово і Ірина Геращенко – питання їхнього звільнення в Мінську. Є перспективи й обмінів, і звільнень. На сьогоднішній день основне питання – це обмін. Є проста математика, залишається сісти і домовитися остаточно. В три етапи це можна швидко завершити».

Поділитись: