Президент Володимир Зеленський, 20 травня 2020
Фото:

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю європейському телеканалу розповів про відносини з ЄС, війну на Донбасі, повернення Донбасу та про бажання того, щоб ним пишалися українців. Ми зібрали головне.

Про це він розповів в інтерв'ю Euronews.

Війна на Донбасі та Крим

«Війна йде цілодобово... Я знаю, коли я там (у зоні бойових дій — ред.), вони менше стріляють, бо їм страшно. Тому я завжди кажу всім чиновникам — їдьте на передову, бо будуть менше стріляти», — запевняє Зеленський.

Він додав, що переговори в «нормандському форматі» продовжуються. Він вважає, що друга зустріч у такому форматі означає, що є «великий шанс закінчити війну».

«Я хочу вірити, що це станеться у цьому році... Я не знаю нікого, хто міг би завершити її (війну) швидше за мене», — каже президент.

Попри те, що наразі немає міжнародної платформи для повернення анексованого Криму, запевняє, що це питання для нього пріоритетне:

«Єдине, що стосується ситуації на сході, там гинуть люди. За цим конкретним людським фактором для мене це (завершення війни — ред.) на першому місці».

Україна та ЄС

На думку Зеленського, ЄС хоче, щоб Україна була партнером, та Україна хоче в ЄС. Але Європа обережно ставитися до Росії, з якою є бізнес, відносини. Натомість Зеленський вдячний ЄС за санкції проти Росії.

«Мені здається, нам просто потрібно зробити таку країну, яку дуже хоче Європа. А вирішувати все-таки має Україна», — вважає президент.

Плани після президентства

«Я завжди буду залишатися звичайною людиною. Для мене важливо, щоб після завершення президентства, я міг спокійно йти вулицями не тільки Києва, а й всієї України. Найкращий результат для мене — гордість людей за мене. Або мені принаймні хочеться, щоб люди віталися. Я сподіваюся, вони не захочуть сказати мені щось неприємне, не захочуть плюнути мені в обличчя», — сказав Зеленський.

Він запевняє, що не хоче бути як інші політики, які закінчили політичну кар'єру, але через свою політику не повертаються до суспільства. За словами Зеленського упродовж року на посаді він робив так, щоб йому, дітям та батькам не було соромно.

Поділитись: