Російські спортсмени можуть не встигнути здати додаткові допінг-тести, оскільки до початку Олімпіади залишається дуже мало часу.

Про це Громадському розказав спортивний оглядач телеканалу «Дождь» Алєксєй Андронов, коментуючи рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо умов допуску російських спортсменів.

«Я не знаю, наскільки можна організувати додаткові допінг-аналізи у такі короткі строки. Теоретично така можливість є», – сказав він.

Проте, за його словами, МОК, ухвалюючи таке рішення, мав провести відповідні консультації з цього питання.

«Вони мали проконсультуватись і з’ясувати, чи є технічна можливість здати ці додаткові тести», – сказав Андронов.

24 липня Міжнародний олімпійський комітет вирішив не дискваліфікувати збірну Росії. Російським спортсменам поставили ряд умов для участі в Олімпіаді.

Нагадаємо, 18 липня Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Поділитись: