Життя / Спорт

Спортивні чиновники Росії не будуть допущені до Олімпіади

Життя/Спорт/Спортивні чиновники Росії не будуть допущені до Олімпіади
Зберегти
Вигляд

Жоден з офіційних представників Мінспорту Росії не отримає акредитацію на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

Про це під час прес-конференції повідомив голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, передає «Радіо Свобода».

«Олімпійський комітет залишає за собою право на подальші санкції проти осіб і організацій, причетних до допінгу в російському спорті», – сказав він.

Також повідомляється, що російська легкоатлетка Юлія Стєпанова, яка повідомила про масштабне вживанні допінгу в Росії, не візьме участі в Олімпіаді.

У МОК зауважили, що участь Степанової в Олімпіаді суперечило б затвердженим 24 липня вимогам не допускати до змагань росіян, покараних за вживання допінгу.

Раніше Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) дозволила їй виступити на Іграх під нейтральним прапором.

24 липня Міжнародний олімпійський комітет вирішив не дискваліфікувати збірну Росії. Російським спортсменам поставили ряд умов для участі в Олімпіаді.

Нагадаємо, 18 липня Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Пов`язані новини