Війна

Спостерігачі ОБСЄ потрапили в епіцентр стрілянини та вибухів на Луганщині — звіт

24 червня, 2017 11:17
Війна/Спостерігачі ОБСЄ потрапили в епіцентр стрілянини та вибухів на Луганщині — звіт
Зберегти
Вигляд
У п'ятницю 23 червня, перебуваючи в підконтрольному Україні Золотому Луганської області, спостерігачі ОБСЄ чули вибухи та стрілянину із стрілецької зброї неподалік себе.

У п'ятницю 23 червня, перебуваючи в підконтрольному Україні Золотому Луганської області, спостерігачі ОБСЄ чули вибухи та стрілянину із стрілецької зброї неподалік себе.

Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за 23 червня.

Патруль у складі 6 співробітників на 2 машинах перебував на відстані близько 300 метрів на північ від ділянки розведення сил.

«О 10:38 менш ніж за одну хвилину вони почули інтенсивний вогонь зі стрілецької зброї (приблизно 50–100 пострілів), 2 вибухи, оцінені як постріли з міномета калібром 82 мм, і 3 постріли з автоматичного гранатомета (типу АГС) — все на відстані близько 100 метрів на південний схід», — йдеться у повідомленні.

О 10:42 спостерігачі чули 3–4 черги з великокаліберного кулемета, а потім численні постріли зі стрілецької зброї за 150–200 метрів на південний схід.

«Принаймні одна куля, яка, за оцінкою спостерігачів, була випущена з південно-східного напрямку, просвистіла особливо чітко і пролетіла над їхніми головами настільки низько, що їм довелося пригнутися», — заявляють в ОБСЄ.

Команда СММ потім покинула цей район, прямуючи на захід у напрямку урядового блокпоста.

Дорогою вони помітили, що військовослужбовці ЗСУ направили свою зброю на південь у напрямку ділянки розведення в районі Золотого і дві машини ЗСУ, що промчали на високій швидкості у сторону Золоте-4.

О 10:46 патруль заїхав на височину за 1 км на північ від блокпоста, звідки спостерігачі бачили стовп диму, що піднімався за 3 км на південний схід, за їхньою оцінкою, на ділянці розведення в районі Золотого.

Члени патруля СММ благополучно повернулися на свою базу в Сєвєродонецьку, зазначили в ОБСЄ.

Нагадаємо, що озброєні бойовики «ДНР» вчинили напад на неозброєних цивільних спостерігачів.

Пізніше у звіті СММ ОБСЄ зазначалося, що патруль Місії в складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях, піддався погрозам і нападу з боку двох чоловіків у формі військового типу, один з яких був озброєний автоматом типу АК.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини