Споживачам з субсидією тепер не потрібно повідомляти органи соцзахисту про зміну постачальника газу — «Нафтогаз»
Людям, які отримують пільги й субсидії на комунальні послуги, тепер не потрібно особисто інформувати органи соцзахисту про зміну постачальника газу. Мінсоцполітики та «Нафтогаз» спростили цю процедуру.
Про це повідомляє пресслужба «Нафтогазу».
Там зазначили, що тепер постачальники та органи соцзахисту самостійно обмінюватимуться необхідною інформацією в електронному форматі.
«Це насправді полегшення для всього ринку: як для клієнтів, так і для постачальників та органів соцзахисту», — вважає Максим Рабінович, директор дивізіону «Нафтогазу», який займається роздрібною торгівлею газом.
Міністерство соцполітики вже проінформувало свої структурні підрозділи в регіонах про відповідні зміни. Також органам соцзахисту наголосили, що в умовах пандемії вони не повинні вимагати від отримувачів пільг та субсидій додаткового підтвердження чи довідок щодо зміни постачальника газу.
Про зміну постачальника та пільги
У «Нафтогазі» зазначають, що вибір вигіднішого постачальника газу не впливає на пільги та субсидії, які нараховувалися клієнту до цього. Водночас під час подачі заявки для зміни постачальника людині потрібно зазначити, чи має вона пільги чи субсидії.
У держкомпанії додають, що ринкова ціна на газ для субсидіантів та пільговиків — це економія для державного бюджету України. У результаті переходу клієнти можуть отримати вигідніші ціни, а держава платитиме меншу ціну за газ компаніям, які надають комунальні послуги пільговим категоріям населення.
Що у нас із ціною на газ?
З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Однак у січні після підвищення цін на газ у кількох областях розпочалися «тарифні» протести. Після них уряд встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (зараз тариф становить від 6,99 до 10,8 гривні). Така ціна діятиме з 1 лютого та до завершення опалювального сезону або до скасування карантину (однак не довше, ніж до 31 березня). Крім того, НКРЕКП знизила максимальний тариф на розподіл (доставлення) газу до 1,79 гривні за кубометр.
- Поділитися: