У Святошинському суді Києва відбулось чергове засідання у справі масових розстрілів лютого 2014 року на Майдані спецпідрозділом «Беркуту» — допитали брата загиблого під час обстрілів Романа Ушневича.

У Святошинському суді Києва відбулось чергове засідання у справі масових розстрілів лютого 2014 року на Майдані спецпідрозділом «Беркуту» — допитали брата загиблого під час обстрілів Романа Ушневича.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Обвинуваченими у цій справі проходять 5 осіб: екс-заступник командира київського «Беркуту»  Олег Янішевський, четверо бійців спецпідрозділу Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура.

Обвинувачені у справі масових розстрілів лютого 2014 року на Майдані спецпідрозділом «Беркуту»: екс-заступник командира київського «Беркуту»  Олег Янішевський, четверо бійців спецпідрозділу Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура Фото: Вікторія Рощина

Під час засідання допитали Романа Ушневича — брата загиблого 20 лютого 2014 уродженця Львівщини Олега Ушневича, котрий загинув від трьох вогнепальних поранень.

Чоловік розповів, що його брат Олег Ушневич до подій Майдану працював закордоном, повернувся додому восени 2013 і напередодні розгону студентів у листопаді збирався знову виїхати з країни. Утім, дізнавшись про те, що відбулось — став учасником Революції гідності, одразу поїхав до Києва. Брат Роман приїхав до столиці пізніше — на початку грудня, але на відміну від брата знаходився там не постійно.

Під час розстрілів 18-19 лютого 2014 Олег Ушневич продовжував стояти на барикаді на вулиці Хрещатик з боку Європейської площі попри поранення в обидві ноги, зазначив брат загиблого.

Під час чергової спроби прорвати барикаду під ноги Олексію Воронцову потрапила газова граната, від вибуху якої він втратив свідомість. Як потім розповів Олексій, саме Олег Ушневич врятував його: Ушневич виятгунв його під час обстрілів без бронежилета.

Ввечері 19 лютого Брат загиблого Роман Ушневич спілкувався з Олегом телефоном і той зазначив, що отримав незначні осколкові поранення. Того ж вечора Олег залишився ночувати у Київській міській державній адміністрації. 20-го лютого 2014 брат не міг дотелефонуватися Олегу, група осіб з котрими він контактував теж не знали де він знаходиться.

Згодом брат із ЗМІ дізнався, що Олег Ушневич загинув та поїхав його шукати.

Слідство встановило, що чоловіка поранили кулями, котрі спричинили три вогнепальні поранення Олегу: два наскрізні та одне бокове. Смертельним стало поранення в тулуб.

За версією слідства стріляли в чоловіка з готелю «Україна». Один постріл зроблений з пістолета Макарова. Дві інші кулі не ідентифіковані. Натомість інше поранення було спричинене Ушневичу, коли його несли два активісти — Сергій Трапезун та Роман Тітик.

«Особа отримала три вогнепальні поранення: одне з них сліпе—це була куля з пістолета Макарова та два наскрізних — в ногу і в грудну клітку. Наскрізні поранення зробили зі сторони бетонної барикади, при тому є ще два живих очевидців теж поранені Роман Тітик та Сергій Трапезун. Коли евакуювали пораненого Ушневича, куля прошила Сергія Трапезуна, потім загиблого Олега Ушневича і зупинилася у тілі Романа Тітика. Ця куля ідентифікована — належить одному із представників спецпідрозділу київського «Беркуту», він оголошений у розшук», — каже прокурор ГПУ Роман Псюк.

Дана куля належить представнику спецпідрозділу «Беркут» Шпильовому, він наразі у розшуку і ймовірно переховується в Росії.

Також під час засідання дослідили фото та відеоматеріали подій 20 лютого 2014 і висновки судово-медичних експертиз.

Фото та відеоматеріали подій 20 лютого 2014, розглянуті на засіданні 11 вересня 2018 у справі масових розстрілів лютого 2014 року на Майдані спецпідрозділом «Беркуту» Фото: Вікторія Рощина

Сторона ж захисту апелювала тим, що моменту пострілу в Ушневича не було зафіксовано, а слідство опирається лише на свідчення очевидців.

До того ж, за словами адвокатів, наразі відсутні факти причетності 5-х обвинувачених до вчинення злочину й відсутні балістичні дані. За версією захисту смертельне поранення відбулось внаслідок багатосторонніх хаотичних пострілів.

Водночас, колишній заступник начальника київського «Беркуту» Олег Янішевський заявив про те, що наразі потрібно дочекатися висновку повторної експертизи, щодо кулі з пістолета Макарова аби з'ясувати чи належала вона правоохоронцям. За словами чоловіка вона їм не належала.

Колишній заступник київського спецпідрозділу «Беркут» Олег Янішевський(ліворуч) з адвокатом на судовому засіданні 11 вересня 2018 Фото: Вікторія Рощина

Прокуратура ж наполягає на тому, що згідно з фабулою розслідування, усі дії беркутівців були узгоджені.

«Особа отримала три вогнепальні поранення:одне з них сліпе—це була куля з пістолета Макарова та два наскрізних — в ногу і в грудну клітку. Наскрізні поранення зробили зі сторони бетонної барикади, при тому є ще два живих очевидців теж поранені Роман Тітик та Сергій Трапезун. Коли евакуювали пораненого Ушневича, куля прошила Сергія Трапезуна, потім загиблого Олега Ушневича і зупинилася у тілі Романа Тітика. Ця куля ідентифікована — належить одному із предствників спецпідрозділу київського «Беркуту», він оголошений у розшук», — зазначив прокурор ГПУ Роман Псюк.

Прокуратура ж наполягає на тому, що згідно з фабулою розслідування, усі дії беркутівців були узгоджені.

«Чи причетні дані п'ятеро обвинувачених? Безумовно. Адже згідно з фабулою обвинувачення діяла група осіб, ми не індивідуалізуємо дії кожного окремо. Це є група осіб - монолітний підрозділ», — додав Псюк.

Наступне засідання відбудеться 13 вересня.

«Беркутівцям» інкримінують перевищення службових повноважень, вчинення теракту, убивство 48 людей, замах на вбивство 80 людей, незаконне поводження зі зброєю. У разі доведення провини обвинуваченим загрожує довічне ув'язнення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» | Інтерв'ю з обвинуваченим у розстрілах Небесної сотні

 

Поділитись: