У Міністерстві оборони поки не планують відкликати бронежилети «Корсар», які передали Збройним силам України. Через закупівлю цих бронежилетів затримали начальника управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитра Марченка. Слідчі вважають, що бронежилети неякісні.

Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Там йде слідство. Хай слідство покаже. Ми розбиралися з якістю бронежилетів, які зараз є у військах. Ми не побачили там поки що ситуації, яка змусила б завтра відкликати бронежилети з військ», — зазначив міністр.

Він додав, що очікує на неупереджене розслідування справи. За словами Загороднюка, міністерство співпрацює зі слідством.

«Для випробовування бронежилетів ми залучали і міжнародну компанію, щоб просто розуміти, що ми процеси витримуємо і там немає особистих преференцій від якихось учасників комісії. Ми туди запросили деяких народних депутатів, вони були присутні на деяких етапах. Тобто ми проходимо максимально об’єктивний шлях», — сказав Загороднюк.

Нагадаємо:

  • Наприкінці червня 2019 року Держбюро розслідувань провело 40 обшуків у посадовців Міноборони у справі про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. Збитки для держави від цих закупівель оцінили у 100 мільйонів гривень.
  • За даними слідства, Міноборони закупило 20 тисяч неякісних бронежилетів та намети, непридатні для проживання. Загалом закупили 100 тисяч комплектів військової форми, переплата за кожен вид одягу становила близько 10 мільйонів гривень, за даними слідства.
  • ДБР також оприлюднило розмови працівників Міноборони, які закупили бронежилети, хоч знали, що вони прострілюються.
  • У листопаді 2019 року п’ятьом високопосадовцям Міноборони, серед яких був і начальник управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитро Марченко, оголосили про підозри
  • За даними слідства, Марченко за попередньою змовою з чотирма посадовцями закупили 11 тисяч неякісних бронежилетів «Корсар МЗс-1-4» на 100 мільйонів гривень.
Поділитись: