UPD 23:50

Суд продовжив Андрію Медведьку термін тримання під вартою на два місяці - до 10 жовтня. Захист обіцяє оскаржувати це рішення в апеляційному суді, проте за словами адвоката Сергія Войченка «судових перспектив ця справа не має».

UPD 20:15

За словами Андрія Медведька, протягом перебування у ізоляторі тимчасового тримання, до нього в камеру декілька разів приходили працівники міліції та приносили йому книжки Олеся Бузини, пропонуючи підозрюваному їх прочитати.

UPD 19:45

Відповідно до матеріалів справи, Бузина міг залишатися живим ще близько півгодини після поранення.

«За результатами судово-медичної експертизи Бузина був живий ще протягом 30-40 хвилин після отримання вогнепальних поранень», - зачитав під час засідання адвокат Медведька Сергій Войченко матеріали справи.

UPD 18:00

Суд у справі одного із підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини - Андрія Поліщука - заслуховує свідка захисту. Свідок Павло Міщак заявляє, що з кінця березня і по кінець Великоднього тижня, він особисто бачив Медведька у тренувальному таборі ДУК. Зокрема, з 12-го по 18-20-те квітня, за його словами, Медведько проходив тренування з військової топографії під керівництвом Міщака. Олесь Бузина, як відомо, був убитий 16 квітня.

На питання прокурора, Міщак стверджує, що дізнався про затримання Медведька через пару днів після свого дня народження, 6 червня. Прокурор нагадує, що Медведька було затримано лише 18-го, на що Міщак відповідає, що може помилятися з датами.

 

UPD 17:00

Захист одного з підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини Дениса Поліщука просить відводу судді Оксани Хардіної.

Як повідомляє кореспондент Громадського, захист висловлює сумніви щодо процедури призначення суддів, що розглядатимуть справу.

Зокрема, вони наголошують, що Хардіна в сумі уже тричі виносила рішення у справах Андрія Медведька (другий підозрюваний) та Поліщука: про затримання щодо обох та про обрання запобіжного заходу щодо Медведька. Тому, за словами захисту, має сформовану думку щодо винуватості підсудних, не є неупередженою і підлягає відводу.

Також відзначається, що з чотирьох суддів, що мали б розглядати справу Поліщука, один перебуває у відпустці, один відмовився через завантаженість, один – через стан здоров'я. За словами адвокатів, це свідчить про те, що ніхто не хоче розглядати цю справу. Також вони говорять про низку порушень: зокрема, автоматична система не могла призначити суддю у відпустці; по Поліщуку клопотання про подовження утримання під вартою прокурор подав сьогодні, 13-го, хоча кінцевий термін – був 9-го серпня. Термін утримання і Медведька, і Поліщука спливає завтра, 14-го серпня. Окрім того, засідання суду у справі Медведька розпочалося на два з  половиною години пізніше, ніж планувалося. При цьому вже на 16.30 було призначення засідання у справі Поліщука. З обома підозрюваними працюють одні і ті ж захисники. Про слухання по Поліщуку їх повідомили за 20 хвилин до його початку, о 16:10. Оскільки захист не може бути присутній на обох слуханнях одночасно, в засіданні по Мелведьку оголосили переву, під час якої і відбулася частина розгляду у справі Поліщука.

Поки розглядається відвід, відновлюється засідання по Медведьку. Суд має заслухати свідка Павла Міщака, який має підтвердити алібі Медведька: нібито у день убивства Бузини, 16 квітня, вони разом перебували у тренувальному таборі ДУК ПС у Дніпропетровській області.

Під час засідання у справі Андрія Медведька вчора, 12 серпня, захисники також просили відводу судді Андрія Трубникова, заявляючи, що є можливість «позапроцесуального впливу на суд через цю справу, йому можуть погрожувати покаранням». Суд клопотання відхилив.

Олеся Бузину застрелили 16 квітня в Києві біля будинку, де він жив. У виконанні вбивства підозрюють Дениса Поліщука та Андрія Медведька. Підозрювані вже понад місяць перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що слідство має прямі докази участі двох підозрюваних у цьому злочині.

/ фото Олександра Шпигунова

Поділитись: