Святошинський суд Києва на засіданні у четвер заслухав родичів загиблих 20 лютого 2014 року, повідомила кореспондентка Громадського Олександра Комісарова із зали суду.

Зокрема під час засідання виступили рідні Віктора Чмиленка та Івана Паниелеєва.

За словами Людмили Чмиленко, дружини загиблого, вперше чоловік приїхав на Майдан за декілька днів після початку протесту та 6 днів допомагав студентам, які вийшли.

Окрім того, Чмиленко постраждав під час одного з виступів активістів.

«Під час блокади ГПУ отримав забій ноги, дуже сильний. Казав «тепер по головах не б'ють, тільки по ногах, бо все знімають», – розповіла вона під час засідання.

Чмиленко загинув 20 лютого 2014 року близько 10.15.  «Він носив поранених», – розповіла дружина.

Як вона побачила на відео, його вбили коли він біг із ношами до пораненого. За її словами, Віктор Чмиленко був проти використання зброї на Майдані.

«Він казав, що якщо буде зброя, то я перший звідти піду», – сказала вона.

Чмиленко загинув від вогнепального поранення в сонну артерію. «Куля пройшла через сонну артерію до ключиці», – зачитав висновок експерта головуючий суддя.

За словами адвоката Олександра Горшинського це перший допит потерпілих новим складом суду.

«Сьогодні ми вже перейшли до наступного етапу- а це саме допит свідків та дослідження доказів та письмових матеріалів щодо потерпілих. Ми бачимо, що під час дослідження доказів ми вивчаємо відеоматеріали, які абсолютно говорять про інші речі, ніж зафіксовані в протоколах слідчого експерименту», – сказав Горошинський.

На переконання захисників, постріл від якого загинув Чміленко, було зроблено з будівлі Кабміну, а не з сектору, де перебували правоохоронці. «Підозрювані, за версією слідства, перебували за бетонною барикадою, це зовсім інший напрямок», – сказав Горошинський.

Водночас, як заявляють представники обвинувачення, кулю, від якої загинув Чміленко випустили саме за напрямку, де стояв «Беркут».

«Дослідженням цих матеріалів, на нашу думку встановлено те, що куля буля випущена зі сторони бетонної барикади, яка була розташована на вулиці Ольгинській та Інститутській, де розташовувався спецпідрозділ «Беркут» , у тому числі п'ятеро підозрюваних. Також в тілі потерпілого під час судово-балістичної експертизи було вилучено фрагмент кулі калібру 5,45. Згідно досліджених відеозаписів, куля була випущена з місця, де в той момент була спецрота київського «Беркуту», – розповів прокурор.

2 серпня суд продовжив 5-м екс-«беркутівцям» утримання під вартою на 2 місяці.

На засіданні 12 липня суд долучив до справи 5 екс-«беркутівців» результати балістичних експертиз.

Експертиза підтвердила причетність 5-х екс-«беркутівців» до вбивств на Майдані.

Поділитись: