Кримські татари, Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваітов, Нурі Прімов та Ферат Сайфуллаєв, яких підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», назвали судовий процес «великою виставою».

Про це вони розповіли кореспонденту Громадського.

На їх думку, їх судять з меркантильних міркувань та із заздрощів.

«Це просто економічні інтереси колишнього співробітника СБУ, який потім перейшов до ФСБ. Це просто з почуття ненависті до нас», — каже один з підсудних.

Затриманим інкримінується обвинувачення за статтею «Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації».

«Ми зіткнулись з поліцейською державою, яка декларує права людини, але не дотримується їх. Я хотів би звернутися до українських політиків, щоб вони не ставали на ті ж граблі. В Україні громадське суспільство будувалось доволі довго і воно є його треба зберігати і примножувати», — сказав звинувачений Юрій Прімов.

Партія «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» — партія ісламського звільнення, що визнана в Росії терористичною та заборонена ще з 2003 року.

Адвокати кримських татар сумніваються в правдивості свідчень таємного свідка у справі «Хізб ут-Тахрір».

Таємний свідок розповів, що познайомився з Русланом Зейтуллаєвим у 2013-му році, біля мечеті в Севастополі.  І під час однієї з наступних зустрічей кримський татарин начебто розповідав про організацію «Хізб ут-Тахрір», яка діє у Криму та Севастополі.

Загалом з боку обвинувачення було заявлено 23 свідка. На попередньому засіданні допитали трьох.

Разом з тим, адвокати за призначенням кримських татар не знають про місцеутримання підзахисних у Ростові.

Поділитись: