13 екс-бійців київського спецпідрозділу «Беркут», яких підозрюють у розстрілі активістів Євромайдану, отримали російське громадянство. Ще двоє отримали вид на проживання.

13 екс-бійців київського спецпідрозділу «Беркут», яких підозрюють у розстрілі активістів Євромайдану, отримали російське громадянство. Ще двоє отримали посвідку на тимчасове проживання.

Про це Громадському повідомив прокурор Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Роман Псюк.   

«21 оголошені у розшук. До РФ були направлені клопотання з проханням про арешт. Станом на сьогодні, ми отримали відповіді по 15 особах. Двоє отримали вид на проживання, 13 отримали громадянство РФ. Щодо шести очікуємо відповіді», — сказав він.

Раніше в ГПУ повідомили про 12 бійців «Беркуту», які проживають на території РФ.

Наразі лише п'ятеро «беркутівців» знаходяться на лаві підсудних. Справа щодо них слухається вже півтора роки в Святошинському суді Києва.

Раніше військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що у серпні 2014 правоохоронці планували затримання 20 «беркутівців», підозрюваних у розстрілі учасників Революції Гідності, проте напередодні операції вони покинули територію країни. 

За його словами, «беркутівців» або отримали команду, або були попереджені.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: