УКРАЇНА

Справа Майдану: Тягнибок дав свідчення проти командира львівського «Беркуту»

23 березня, 2017 18:09
УКРАЇНА/Справа Майдану: Тягнибок дав свідчення проти командира львівського «Беркуту»
Зберегти
Вигляд
lead
У Святошинському суді Києва голова ВО «Свобода» як потерпілий дав свідчення проти екс-командира львівського спецпідрозділу «Беркут» Ростислава Пацеляка.

У Святошинському суді Києва голова ВО «Свобода» у якості потерпілого дав свідчення проти екс-командира львівського спецпідрозділу «Беркут» Ростислава Пацеляка.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

За словами Тягнибока, 18 лютого 2014-го року він та ще 10 депутатів отримали тілесні ушкодження від дій 30-50 спецпризначенців.

Олег Тягнибок

«Ми були в Раді, потім вийшли і пішли в сторону метро Арсенальна. Поки ми йшли, ми бачили як затягували майданівців в автозаки і коли ми проходили Кріпосний провулок, в районі Будинку офіцерів стояли беркутівці. Коли проходили повз, ми почули агресивні вигуки, мене впізнали, кричали образливі вигуки і, власне, коли ми порівнялися з групою «Беркуту», тут я відчув, що мені в плече влетів важкий предмет: пізніше з'ясувалося, що в нас летіла бруківка, арматура...», — заявив Тягнибок.

Внаслідок дій спецпризначинців тілесні ушкодження отримали, зокрема, Олексій Кайда, Валерій Черніков, Юрій Сиротюк, Олег Махнітський.

Водночас, Тягнибок зазначив, що «беркутівці» не мали особистих номерів і він не знає хто саме кидав бруківку та амуніцію в бік депутатів.

Ростислав Пацеляк та Наталя Вознюк

«На той час ми знали, що є 16 підрозділів, але вони спеціально знімали розпізнавальні знаки, на жаль, на шоломах були однакові цифри для всіх», — сказав він.

Відповідаючи на питання адвокатки командира львівського «Беркуту» Наталки Вознюк, Тягнибок сказав, що не знає, чи саме Пацеляк віддавав наказ про напад на депутатів.

«Чи це був пан Пацеляк, нехай відповідь надає слідство. По моїм емоціям, це була людина на голову вище і міцної статури. Це не були вказівки «Бий Тягнибока», але по настрою, по вигуках, було зрозуміло, що наказ про атаку віддає командир», — сказав він.

Сам Пацеляк зазначив, що Тягнибок дізнався про те, що це був саме львівський «Беркут» з недостовірних джерел. За його словами, Тягнибок не може стверджувати, що командував діями нападників саме Пацеляк.

Зазначимо, що наступне засідання суду призначене на 10 годину, 27 березня. Загалом, у справі про побиття 18 лютого, свідчення мають надати 76 потерпілих. Прокурори наразі не можуть відповісти, як довго триватиме справа і коли суд винесе вирок. 

Ростислав Пацеляк звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.41, ст.340, ч.3 ст.365, ч.3 ст.27, ч.2 ст.171, ч.2 ст.346 Кримінального кодексу України.

Він підозрюється у тому, що 18 лютого 2014 року під його командуванням львівський «Беркутом» разом з харківським підрозділом влаштував напад на учасників протесту на перехресті Кріпосного провулка і вулиці Інститутській. Того дня, в результаті травм, завданих силовиками і тітушками, загинуло 9 активістів.

Повернувшись до Львова, «беркутівці» на чолі з Ростиславом Пацеляком прийшли на львівський Майдан, стали на коліна і попросили вибачення у громадян. Незабаром після цього Пацеляк звільнився з МВС.

Нагадаємо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини