Апеляційний суд наклав арешт на територію столичної вулиці Інститутська, де розташована Алея Героїв Небесної сотні і ще тривають слідчі експерименти у справі Майдану.

Про це повідомляється в групі «Зберегти Інститутську».

Генеральна прокуратура оскаржила рішення Печерського суду Києва, який відмовився накладати арешт на ділянки вулиці, де ще тривають слідчі експерименти і якими вже користується Музей Революції Гідності, який зокрема почав проводити там будівельні роботи.

«На думку прокуратури, скасування арешту до завершення слідчих дій було незаконним. Додатковими аргументами було проведення робіт без погодження і клопотання потерпілих про проведення додаткових слідчих дій», — сказав у коментарі Громадському начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

На думку прокуратури, в ході судових засідань, зокрема щодо розстрілів Небесної сотні, з’являються нові обставини, які потрібно перевіряти шляхом додаткових або повторних слідчих експериментів.

Під час судового засідання 20 червня прокурор долучив до матеріалів справи заяву народного депутата Ігоря Луценка про кримінальне правопорушення, в якій наголошується, що Музей пошкодив пам’ятку архітектури, знімаючи бруківку на Алеї Героїв Небесної сотні.

Представники Національного музею Революції Гідності не з’явились на засідання, однак на одному з минулих засідань вони подали заяву, якою дозволили розглядати справу без них.

Зрештою судді наклали арешт на вказані прокуратурою ділянки. Рішення оскарженню не підлягає.

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська, коментуючи рішення після засідання, зазначила, що всупереч усім усним домовленостям, на території Інститутської почалися будівельні роботи, які спотворили місце злочину, скоєного щодо конкретних осіб.

«Я представляю інтереси потерпілих, серед яких всі письмово підтвердили, що хочуть, щоб до завершення всіх слідчих експериментів не було змін на Інститутській», — сказала Закревська.

Арешт на ділянку мають зняти після завершення слідчих дій.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2018 року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.
  • Наприкінці січня 2019-го у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.
  • 23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні.
  • Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року. Однак директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло запевняв, що вони готові кілька місяців зачекати з початком будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, до завершення усіх слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на вулиці Інститутській.
Поділитись: