Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у студії hromadske, Київ, 14 травня 2020 року
Фото:

Валентина Родзевська/hromadske

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник розповів, що справи, які зареєстрували за рішенням суду, часто є «абсолютно порожніми». Сказав він це у контексті розмови про перспективи доведення до суду провадження щодо недекларування майна генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою.

Про це Ситник сказав в програмі «Мокрик По Живому» на hromadske.

На запитання журналіста про те, чи є майбутнє у справ, які зареєстрували за такою процедурою, а прокурор чи детектив не вбачав для цього підстав, Ситник відповів:

«Не можна сказати так відразу (що такі справи є безперспективними — ред.), але взагалі сама система реєстрації проваджень вона дуже багато дискусій викликає. Є такий елемент зловживання правом на звернення до правоохоронних органів, коли пишуть заяви абсолютно порожні, беззмістовні», — сказав очільник НАБУ.

На уточнення журналіста про те, чи є заява «порожньою», якщо детектив відмовляється реєструвати кримінальне провадження, Ситник сказав:

«Виходячи з того, що у нас є повноваження на аналітичну обробку цих заяв, ми робимо первинний аналіз, тому що іноді ми бачимо, що ця заява абсолютно пуста і подача цієї заяви, це спроби певного політичного піару» — розповів Ситник.

Водночас він додав, що є невеликий відсоток справ, зареєстрованих на вимогу суду, які закінчилися підозрами та скеруваннями до суду. 

4 травня Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу проти генеральної прокурорки Ірини Венедіктової через незадеклароване майно.

Порушити кримінальну справу проти Венедіктової НАБУ зобов'язав Вищий антикорупційний суд. Зробив він це за позовом ексочільника одеського «Правого Сектору» Сергія Стерненка. Він стверджує, що генпрокурор не задекларувала годинника за 10 тисяч євро та членство у громадській організації з ознаками прибутковості.

Нагадаємо, журналісти також звинуватили Венедіктову у тому, що вона не задекларувала квартиру в Києві, в якій живе. В ефірі hromadske генпрокурор пояснила, чому цього житла немає в декларації.

Поділитись: