Справа ПВК: ексдепутату Семенченку оголосили нову підозру

Правоохоронці оголосили колишньому народному депутату Семену Семенченку нову підозру: придбання, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групи людей.

Про це з посиланням на адвоката Семенченка Владислава Добоша пишуть «Суспільне» та «Українська правда».

Зокрема Семенченку закидають підозру за ч. 3 ст. 27 та ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Цю підозру Семенченку оголосили через чотири місяці після оголошення першої ㅡ щодо створення не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування (так званої приватної військової компанії ㅡ ПВК).

«Це очікувано для нас і не є якимось сюрпризом. Чотири місяці тому йому інкримінували (створення — ред.) незаконне збройне формування без зброї. Зараз йому вручили підозру за статтею 263 Кримінального кодексу зі свідчень людей про те, що начебто ця зброя знайдена десь у лісі й належала йому. Тобто не безпосередньо (через те — ред.), що у Семенченка була вилучена якась зброя, а через те, що якісь люди просто сказали, що у нього є зброя», ㅡ каже адвокат.

Він також заявив, що Семенченку вручили підозру перед черговим судовим засіданням нібито для того, щоб мати нові підстави продовжувати запобіжний захід і тримати його під вартою.

«Тобто кожні два місяці йому вручають нові підозри, щось нове вигадують, хоча це могло бути зроблено одразу. Вручили будемо відбиватися», ㅡ сказав Добош.

Підозри Семенченку

24 березня СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Можливими організаторами ПВК правоохоронці назвали зокрема ексдепутата Семенченка. Йому оголосили підозру та відправили під варту щонайменше до 24 травня.

А у травні СБУ оголосила підозру Семенченку в організації обстрілу з гранатомета у липні 2019 року будівлі телеканалу «112 Україна» у Києві.

Тоді внаслідок обстрілу ніхто не постраждав. Власник «112 Україна» Тарас Козак назвав обстріл будівлі телеканалу «черговою загрозою незалежним ЗМІ». Поліція відкрила провадження і кваліфікувала подію як терористичний акт, а згодом справу передали СБУ.