Життя

Справа Савченко: У суді розпочала дебати сторона обвинувачення

Життя/Справа Савченко: У суді розпочала дебати сторона обвинувачення
Зберегти
Вигляд

У Донецькому міському суді Ростовської області РФ 2 березня розпочалися дебати сторін - це одна зі складових судового розгляду, коли обвинувачення та захист виступають з промовами з метою переконати суд у правильності своєї позиції по справі.

Під час дебатів наводяться обставини та докази, вже заявлені та досліджені до цього на попередніх засіданнях. Останнє слово матиме і Надія Савченко. Її виступ очікують у четвер, 3-го березня. Адвокати обіцяють, що це буде політична заява.

Віра Савченко припускає, що в цей день її сестра оголосить про початок сухого голодування, якщо протягом 10 днів після вироку її не відправлять додому до України.

Судове засідання розпочалось о 10:00 за київським часом. Розпочала дебати сторона обвинувачення.

Виступає прокурор Павєл Філіпчук, який розповідає про злочинну змову Савченко із командиром «Айдару» Сергієм Мельничуком, що призвело до загибелі російських журналістів. Згадує вишку, з якої вона начебто корегувала вогонь.

Наступний взяв слово прокурор Дмітрій Юношев. Він твердить, що вірити Савченко не можна, вона змінювала покази, а от так званим «ополченцям» можна.

Прокурор Юношев намагається давити на жалість. Розповідає про загиблих російських журналістів, які загинули на очах свого колеги. Згадав про матір Антона Волошина. Також прокурор детально описує, як журналіст Ігорь Корнєлюк до останнього боровся за життя. Назвав сильною людиною.

Прокурор Філіпчук зазначив про роботу загиблих російських журналістів: «вони об'єктивно висвітлювали події, чесно і сумлінно виконували свій обов'язок».

Далі прокурори розповідають про покази бойовиків.

«Для кількох «ополченців» той бій був першим. тому можна пояснити деякі неточності у їхніх показах. їх можна зрозуміти», - заявив Юнашев.

Прокурор побудував свій виступ таким чином, щоб спростувати всі докази захисту. Його мова рясніє художніми образами і риторичними питаннями.

Надія Савченко кілька разів намагається перебити прокурора і зауважує на тому, що він говорить неправду.

Кожен прокурор, що виступає кілька разів, повторює одне і те саме: всі покази свідків вигідні стороні захисту. Вони зібрані з однією метою - захистити Савченко.

Нагадаємо, Надію Савченко звинувачують у незаконному перетині кордону з Росією та корегуванні вогню, під час якого загинули двоє російських журналістів Антон Волошин та Ігорь Корнєлюк.

Сама українка обвинувачення відкидає, а її захисники протягом судових засідань спростовували всі версії прокуратури. Крім інших доказів, адвокати стверджують, що в момент обстрілу Надія Савченко вже була у полоні самопроголошеної «ЛНР».

/ фото Громадське

Пов`язані новини