Один зі свідків обвинувачення у справі Олега Сенцова та Олександра Кольченка у своїх свідченнях в суді заявив, що «Правий сектор» – це структурний підрозділ Державного департаменту США.

Про це Громадському розповів журналіст видання «Медіазона» Єгор Сковорода.

«Коли ми проводили свої мирні акції, ми зустрічали там акції Євромайдан, і серед учасників цих акцій були люди, які заявляли, що вони учасники «Правого сектора». Під час подій 26 лютого близько 50 людей в масках під прапором «Правого сектора» намагалися захопити Верховну раду Криму», – цитує свідка «Медіазона».

Як розповів Сковорода, сьогодні на суді також оголошували результати експертиз вибухових речовин та речей, вилучених під час обшуку. Зокрема йшлося про речі, які було вилучено у затриманих у тому числі – «килим зі специфічним запахом».

«До прикладу у Сенцова було вилучено «килим зі специфічним запахом», екпертиза не змогла визначити, що ж це за пляма на килимі. Килим є серед речових доказів і сподіваємося, що коли прокурор це все представлятиме, килим нам теж принесуть – було б красиво», – додав журналіст.

Окрім того, сьогодні було представлено пістолет Макарова, який було вилучено у Енвера Асанова (перебуває у розшуку – ред.) і на якому експертиза знайшла сліди Сенцова.

«Є експертиза по пістолету Макарова, який було знайдено вдома, в туалеті у Енвера Асанова, вдома. І це якась біологічна експертиза, яка перевіряла не дуже зрозуміло що – певні біологічні сліди, нібито залишені на цьому пістолеті, і вона дійшла висновку, що пістолеті є сліди Олега Сенцова. У адвокатів є сумніви – не дуже зрозуміло хто саме проводив цю експертизу, як саме її проводили і що саме досліджували. Вони плануюють викликати безпосередньо експерта, щоб він пояснив про що мова. … Олег говорив на судах, що коли його катували, його били зокрема пістолетом Макарова і, як припустив захист, його сліди на цьому пістолеті, можуть бути пов’язані саме з цим», – розповів Сковорода.

Під час вчорашнього засідання суду, було заслухано засекречених свідків, які підтвердили обвинувачення.

Раніше, у Ростові-на-Дону мали свідчити інші українські в'язні Геннадій Афанасьєв, який раніше визнав свою провину і погодився співпрацювати зі слідством. Під час засідання 31 липня він заявив, що давав свідчення під тиском, і відмовився від них. Інший засуджений у цій справі, Олексій Чирній, відмовився давати свідчення, пославшись на 51-у статтю Конституції Росії, але зазначив, що підтверджує все сказане на стадії слідства.

Сенцова звинувачують у підпалі офісу «Єдиної Росії» та «Російської общини Криму», намірах підірвати пам'ятник Леніну в Сімферополі, приналежності до «Правого сектору» та впливу на органи влади з метою «виходу Криму зі складу Росії». Кольченка – в «участі у терористичній організації і здійсненні теракту».

Поділитись: