«Справа Трубіцина»: ВАКС обрав запобіжний захід вже 5 фігурантам

Вищий антикорупційний суд 12 лютого обрав запобіжний захід вже п’ятому підозрюваному у справі про хабар за участю депутата Київської міськради від «Слуги Народу» Владислава Трубіцина.

Про це повідомила пресслужба ВАКС.

12 лютого суддя відправив під варту ще одного фігуранта справи з альтернативою внесення застави 4,46 мільйона гривень.

У разі внесення застави підозрюваний зобов’язаний не залишати свій населений пункт без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон, носити електронний браслет.

У ВАКС не називають, про якого фігуранта йдеться, проте, за даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, це виконувач обов'язків директора комунального підприємства, що фігурувало у справі.

Загалом суд відправив під варту 5 фігурантів, призначивши їм різний розмір застави:

  • депутату Київради від «Слуги Народу» Владиславу Трубіцину ㅡ 14,8 мільйона гривень;
  • довіреній особі депутата (за даними журналіста Олега Новікова, йдеться про Іллю Ліфа) ㅡ 2,48 мільйона гривень;
  • заступнику директора КП «Київська спадщина» (за даними журналіста Олега Новікова, йдеться про Дмитра Ковальчука) ㅡ 1,48 мільйона гривень;
  • іншому заступнику директора КП ㅡ 744 тисяч гривень;

А втім, НАБУ повідомляло про 6 фігурантів справи. Зокрема, згадували також помічника депутата Київради.

Що за справа?

9 лютого НАБУ повідомило про викриття депутата Київради та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі у Києві. За даними наших джерел у САП, йдеться про Владислава Трубіцина ㅡ він є депутатом від фракції «Слуга Народу» й головою постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

За даними слідства, вони організували схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок та їхнього подальшого безперешкодного використання. Йшлося про сім локацій у Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському районах Києва.

Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 млн грн на рік, які згодом вони планували розподілити між собою. Депутата Київради та інших фігурантів викрили на одержанні 1,26 млн грн неправомірної вигоди.