УКРАЇНА

Справа Євромайдану: Суд долучив гільзи, які зібрали міліціонери у відставці

УКРАЇНА/Справа Євромайдану: Суд долучив гільзи, які зібрали міліціонери у відставці
Зберегти
Вигляд

Суд у справі п’яти екс-бійців спецроти «Беркут» долучив до справи балістичну експертизу гільз, які зібрали міліціонери у відставці 21 лютого 2014 року.

«Матеріали щодо огляду, який був проведений 21 лютого вранці фактично відразу після цих подій, це колишні співробітники міліції — пенсіонери, один із них генерал, два полковники. Вони провели цей огляд біля бетонних барикад. Ними було зібрано 92 гільзи калібру 7.62. Це саме та зброя, яка була на озброєнні у київської спецроти «Беркут», частина з яких сьогодні перебуває на лаві підсудних» , — сказав прокурор Генеральної прокуратури Роман Псюк.

«Ми вважаємо, що ці матеріали були зібрані, долучені до матеріалів справи у визначений законом спосіб. Вони були зібрані громадянами, сам процес збору був зафіксований на відео, у подальшому ці гільзи із листом на ім’я Авакова були направлені в МВС 18 березня і того ж дня були передані до Генпрокуратури», - сказав прокурор.

В свою чергу, адвокат родин «Небесної Сотні» Віталій Титич повідомив в ефірі Громадського, що балістична експертиза куль встановила відповідність куль, які знайшли у тілах загиблих учасників Євромайдану, до зброї бійців спецпідрозділу «Беркут».

«Головна експертиза, яка проводилася через порівняльний відстріл куль із табельної зброї, встановила конкретну належність цих куль як з тіл загиблих, так і поранених. І встановила їх відповідність до зброї співробітників спецпідрозділу «Беркут», — сказав Титич.

Нагадаємо,  п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського підозрюють у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Прокурори оприлюднили результати експертизи, згідно з якими ідентифіковані автомати належали екс-«беркутівцям» Зінченку та Аброськіну. З яких було вбито трьох учасників Євромайдану і двох поранено.

Адвокати п’яти екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» подали заяву про злочин проти експертів, які проводили одну із балістичних експертиз у справі.

30 червня обвинувачення щодо п’яти екс-«беркутівців» направили до суду.

Пов`язані новини