Справи Майдану: екскомандир батальйону «Беркут» отримав підозру в організації теракту та вбивств мітингувальників

Колишньому командиру батальйону «Беркут» в Харківській області повідомили про підозру щодо організації незаконного перешкоджання акціям протесту в Києві у лютому 2014 року.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, підозрюваний організував вчинення терористичного акту підпорядкованими йому співробітниками. Зокрема, він забезпечив, щоб співробітники «Беркуту» застосовували спеціальні засоби та вогнепальну зброю проти мітингувальників.

Метою «беркутівців» було залякування населення та перешкоджання масовому руху учасників акцій протесту з Майдану Незалежності до Верховної Ради України.

Як зазначають в ОГП, дії комбата «Беркуту» призвели до тяжких наслідків, зокрема вбивств 3 мітингувальників. Окрім того, 14 людей зазнали тяжких тілесних ушкоджень, 59 ㅡ середньої тяжкості, 123 ㅡ легких. Також зазначається про вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень, щодо трьох людей.

Наразі підозрюваному закидають організацію та виконання явно злочинного наказу, перевищення влади і службових повноважень працівником правоохоронного органу, терористичний акт, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисні вбивства та закінчені замахи на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень тощо.

Доповнено. Видання «Українська правда» з посиланням на джерела в правоохоронних органах зазначає, що зазначений підозрюваний комбат «Беркуту» ㅡ Владислав Лукаш.

Нагадаємо, 20 вересня в ОГП повідомили про затримання колишнього чиновника МВС, якого підозрюють в організації теракту та вбивстві протестувальників під час Революції гідності. У прокуратурі ім'я затриманого не розголошували, але за даними джерел «Української правди», йдеться про Юрія Спаських.

«Справи Майдану»

Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають майже 86 судових справ стосовно 176 людей.

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.

За ці події до відповідальності вже притягнули щонайменше 343 людини, зокрема й керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів. Серед них — ексміністр внутрішніх справ України та його заступник, керівництво ГУ МВС України в Києві, а також виконавці з-поміж співробітників МОП «Беркут».