Справи Майдану: суд дав 10 років тюрми експравоохоронцю, який вивіз «беркутівців» та знищив їхню зброю

Суд заочно призначив 10 років позбавлення волі колишньому співробітнику Міністерства внутрішніх справ України, який у 2014 році вивіз бійців «чорної роти» спецпідрозділу «Беркут» з Києва, а також знищив їхню табельну зброю. Зараз він переховується на окупованій території.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Експравоохоронця визнали винним в організації вивезення загону співробітників роти спеціального призначення «Беркута», причетних до вчинення масових вбивств учасників акцій протесту 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві, а також знищенні та приховуванні їхньої табельної вогнепальної зброї.

Так, увечері 23 лютого «беркутівців» перевезли до виробничого приміщення одного з проєктних інститутів, де їм надали окреме місце для переховування. Зранку наступного дня, за сприяння та фінансування фігуранта, працівники «Беркута» групами на таксі виїхали за межі Києва в напрямку Миколаєва, а частина з них надалі за межі України.

Також засуджений знищив знаряддя вчинення злочинів — 24 автомати АКМС, одну снайперську гвинтівку Драгунова, три рушниці «Форт-500» та одну рушницю «Форт-12», які перебували на озброєнні у «Беркута» й були застосовані проти учасників акцій протесту.

Як зазначили прокурори, чоловік розрізав кожну зброю «болгаркою» на 3-4 частини та видалив маркування — серійні номери автоматів та снайперської гвинтівки. Надалі експравоохоронець вивіз знищену зброю в район острова Жуків в місті Києві, де частину втопив в притоці річки Дніпро — річці Віта, а іншу частину закопав на березі.

Суд визнав експравоохоронця винним за чотирма обвинуваченнями:

  • у перевищенні влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому на виконання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365 ККУ);
  • у носінні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 ККУ);
  • у незаконному видаленні маркування вогнепальної зброї, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 263-1 ККУ);
  • у заздалегідь не обіцяному приховувані тяжких та особливо тяжких злочинів (ч. 1 ст. 396 ККУ).

Йому призначили 10 років позбавлення волі, а також позбавили спеціального звання «підполковник міліції» та права обіймати будь-які посади в правоохоронних органах строком на 3 роки. Суд задовольнив цивільний позов МВС до обвинуваченого про відшкодування матеріальної шкоди на суму понад 677 тисяч грн — вартість вивезеної, знищеної та втопленої зброї.

Фігурант тривалий час переховується від слідства та суду на тимчасово окупованій території України, тому судовий розгляд щодо нього здійснювався за спеціальною процедурою in absentia — тобто, заочно.

Зазначимо, слідство встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській сталося 48 вбивств та 80 замахів на вбивство. Правоохоронці ідентифікували 25 силовиків, причетних до розстрілів протестувальників. Більшість із них переховується.