Представники організації «С14» пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності прокурорів та лікарів через перевищення службових повноважень та застосування тортур до підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини Андрія Медведька та Дениса Поліщука.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Як заявив депутат Ігор Луценко, 12 липня 2016 року у приміщенні ГПУ, співробітники прокуратури разом із бійцями спецпідрозділу «Корд» застосували силу до Поліщука і Медведька, аби лікарі відібрали у них зразки ДНК.

Учасники розвісили плакати з фотографіями причетних до нападу. Представник організації «С14» Сергій Мазур заявив, що справу треба передати в НАБУ для ефективного розслідування, оскільки у прокуратурі нібито затягують вже другий місяць.

«НАБУ, на нашу думку, це єдиний орган до якого у нас немає претензій і який реально об'єктивно почне розслідувати цю справу», — сказав Мазур.

У свою чергу, речниця прокуратури Києва Надія Максимець в ефірі Громадського повідомила, що підстав для передачі справи до НАБУ немає.    

«За заявою адвоката (Поліщука та Медведька — ред.) було розпочато кримінальне провадження відносно дій правоохоронних органів за статтею 365 (про перевищення службових повноважень). Чи має це розслідувати Національне антикорупційне бюро України? Я хочу сказати, що дана стаття не відноситься до компетенції НАБУ, вона не стосується корупційних дій. Тому підстав для того, щоб розслідувало це НАБУ ми не бачимо», — сказала вона.   

Максимець також відзначила, що «прискорити проведення експертиз у ГПУ не можуть, оскільки експерти є незалежними».  

Нагадаємо, у червні 2015 року прокуратура затримала двох підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини – Андрія Медведька і Дениса Поліщука.

У грудні було випущено під домашній арешт Дениса Поліщука, а в березні Андрія Медведька випустили під особисте зобов'язання.

Олесь Бузина був убитий 16 квітня 2015 року в Києві у дворі багатоквартирного будинку, в якому жив. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile