ENRU

Справу про розтрату «кіотських коштів» направили до суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до Солом'янського суду Києва кримінальне провадження за фактом замаху на заволодіння понад 336 мільйонів гривень, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Встановлено, що група осіб, до складу якої входили службові особи ДП «Укрекоресурс», шляхом забезпечення перемоги фіктивних компаній у тендерних процедурах вчинили замах на заволодіння державними коштами у сумі 336 009 811, 63 грн», — йдеться у повідомленні.

За даними САП, «Укрекоресурс» забезпечив перемогу фіктивних компаній у тендерних процедурах «Капітальний ремонт шляхом технічного переоснащення світильників на основі ламп розжарювання на світильники на основі LED-технологій для скорочення викидів парникових газів та покращення соціально-економічних умов». 

За результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто десять осіб.

За висунутим обвинуваченням за ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України особам загрожує покарання у виді позбавленням волі на термін від семи до дванадцяти років. 

Нагадаємо, 12 липня 2016 року, детективи НАБУ затримали колишнього директора Держпідприємства «Українські екологічні інвестиції» у справах розкрадання «кіотських грошей».

Кіотський протокол — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram