Дніпровський районний суд Києва під час підготовчого засідання закрив кримінальне провадження за обвинуваченням учасника «тактичної групи» «Автоканал Севастополя» Ігоря Кучерявого через збіг строку давності для притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації», спецпроєкт «Центру журналістських розслідувань».

За матеріалами справи, у березні 2014 року Кучерявий вступив до так званої «тактичної групи» «Автоканал Севастополя», яка по радіоканалу на частоті 446 MHz координувала діяльність блокпостів і виїзди бійців незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», а також активно протидіяла українським військовим.

Як повідомляється, він повністю визнав провину. Його адвокат Ігор Мокін під час підготовчого засідання подав клопотання про закриття справи у зв’язку з тим, що закінчився строк давності, у який законодавство дозволяє притягнути Ігоря Кучерявого до відповідальності.

Прокурор Ігор Корженко, як уточнюють у Бюро, не заперечував проти закриття кримінального провадження.

«Станом на сьогодні пройшло понад п'ять років, тому сторона обвинувачення не буде заперечувати проти заявленого клопотання», — сказав він.

Згідно зі статтею 49 Кримінального кодексу особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо від моменту вчинення нею злочину й до набрання вироку законної сили минули передбачені статтею строки. Частина 2 статті 110 ККУ, за якою обвинувачували Кучерявого, відноситься до злочинів середньої тяжкості. Отже, був строк давності 5 років, який уже сплив.

Нагадаємо, 4 грудня 2019-го Служба безпеки затримала на Херсонщині члена правлячої партії РФ «Єдина Росія» Ігоря Кучерявого з анексованого Криму, який виїхав на материкову Україну для отримання українського закордонного паспорта.

Поділитись: