Справу військкома з Полтавщини, якого обвинувачують у побитті підлеглого до непритомності, передали до суду

ДБР завершило розслідування стосовно військкома з Полтавщини, якого підозрюють у жорстокому побитті підлеглого
ДБР завершило розслідування стосовно військкома з Полтавщини, якого підозрюють у жорстокому побитті підлеглогоДБР

До суду скерували обвинувальний акт проти колишнього начальника Диканського відділу Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) на Полтавщині. За даними слідства, він з двома іншими військовими побив до непритомності свого підлеглого.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Правоохоронці традиційно не називають імені обвинуваченого, але місцеве видання «Полтавщина» пише, що йдеться про Олексія Каланія.

За даними ДБР, керівнику районного ТЦК не подобалося, як підлеглий старший лейтенант виконує службові обов’язки. Також той відкрито говорив про різні конфлікти в колективі. Тому військком вирішив провести «виховну роботу».

За даними слідства, наприкінці березня 2023 року посадовець узяв із собою головного сержанта й солдата, безпосереднім керівником яких був потерпілий. Приблизно опівночі вони під’їхали до будинку старшого лейтенанта й викликали його телефоном на розмову.

Між чоловіками сталася суперечка. Як зазначає ДБР, першим старшого лейтенанта почав бити військком, а згодом до нього приєдналися двоє інших військових.

Більшість ударів припали на тулуб і голову. Побиття тривало навіть тоді, коли потерпілий лежав на землі. Чоловік на певний час знепритомнів, а коли кривдники поїхали, ледве зміг зайти до своєї квартири. «Швидку» для військового викликали сусіди, коли побачили його в безпорадному стані.

У лікарні йому діагностували численні забої, струс головного мозку, забійну рвану рану голови та рвану рану вуха.

Яке покарання загрожує військкому?

Колишній диканський військком, якого після інциденту перевели до Машівського терцентру комплектування, обвинувачується у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану, — ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Двоє інших учасників побиття, яких перевели до інших місць служби, обвинувачуються у заподіянні тілесних ушкоджень та вчиненні інших насильницьких дій щодо начальника — ч. 4 ст. 405 КК України. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.