Спроби окупантів дискредитувати ЗСУ та перемога Макрона на виборах президента Франції: головні новини дня 24 квітня
Окупанти на Херсонщині повісили на свої танки українські прапори та обстріляли населені пункти, щоб дискредитувати Збройні сили України. Емманюель Макрон перемагає на виборах президента Франції за результатами екзитполів. Головні новини України та світу за день 24 квітня.
Блокування постачання зброї
Болгарія, яка є членом НАТО, через роздроблену коаліцію у парламенті не може домовитися про постачання зброї в Україну на допомогу у захисті від російської агресії. Одна партія (проросійськи налаштовані соціалісти) неодноразово попереджала, що вийде з коаліції, якщо в Україну вирушить військова техніка, а інша (правоцентристська «Демократична Болгарія») заявила 21 квітня, що зробить те саме, якщо Болгарія відмовиться надати озброєння.
Наразі парламентські дебати з цього питання затяглися і очікується, що коаліція продовжить обговорення наступного тижня.
Разом із тим нейтральна Швейцарія загальмувала постачання німецької бронетехніки в Україну, заблокувавши реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва, які використовуються в бойових машинах піхоти Marder, які Київ хотів отримати від Берліна.
Перемога Макрона
За даними екзитполів, Емманюель Макрон перемагає на виборах президента Франції — за нього проголосували близько 58% виборців. Його суперниця Марін Ле Пен набрала близько 42% голосів.
Після оголошення результатів екзитполів Ле Пен у своєму виступі визнала поразку на виборах, однак вважає, що набрані відсотки свідчать про значну підтримку населенням партії «Національне об'єднання».

Військові повертаються у стрій
У Міноборони України відзвітували, що після лікування та реабілітації більш як 80% поранених українських військовослужбовців повертаються у стрій. Це свідчить про високу якість військової медицини.
«путін втратив інтерес до мирної угоди»
Financial Times з посиланням на три поінформовані джерела пише, що володимир путін втратив інтерес до мирної угоди з Україною та переходить до «стратегії захоплення земель» — зокрема через потоплення крейсера «Москва».
Вони також розповіли, що путін має спотворений погляд на війну, який йому подають генерали та показують на російському телебаченні. Президент рф наполягає, що російські війська не обирали цивільних як мішень, попри всі докази протилежного.
Недружні висловлювання європейських політиків
Глава МЗС Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не варто надавати статус кандидата на вступ до ЄС у червні й узагалі брати нашу країну до ЄС. В українському МЗС такою позицією розчаровані і наголошують, що Україна має всі підстави вимагати об'єктивного визнання її заслуг та стратегічної ролі для ЄС.
Окрім того, колишній мер Дюссельдорфа, член Соціал-демократичної партії Німеччини Томас Гайзель поставив під сумнів звірства, скоєні російськими військовими в Україні. Попри те, що від війни були змушені тікати понад 10 млн українців, а в мережі є безліч фото та відео зруйнованих населених пунктів, політик сумнівається в масштабах цих руйнувань. А 410 вбитих цивільних у Бучі, на його думку, — недостатньо висока цифра, щоб називати це геноцидом.
В Офісі президента України закликали його приїхати в Україну та поговорити з жертвами війни віч-на-віч.
Загрозлива хвороба
Всесвітня організація охорони здоровʼя заявила, що станом на 21 квітня в 11 країнах Європейського регіону та одній країні Американського регіону фахівці виявили щонайменше 169 випадків зараження гострим гепатитом невідомого походження у дітей. Підтверджено одну смерть внаслідок хвороби.
За даними організації, в жодному з цих випадків віруси гепатиту типу A, B, C, E і D не були знайдені. Інфікування виявляють у дітей віком від 1 місяця до 16 років. Приблизно 10% пацієнтам знадобилася трансплантація печінки.
Переговори з Ердоганом
Президент України Володимир Зеленський поговорив телефоном зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом. Обговорили ситуацію в Маріуполі та гарантії безпеки для України.
Розмова відбулась напередодні телефонного дзвінка Ердогана до путіна. Президент України наголосив турецькому лідеру на необхідності негайної евакуації цивільних з Маріуполя (зокрема з «Азовсталі») та негайного обміну заблокованих там військових.
Також президенти обговорили перебіг переговорного процесу і узгодження з Туреччиною та іншими країнами гарантій безпеки для України.
Окупація територій
Головне управління розвідки Міноборони України повідомляє, що на тимчасово окупованій частині Харківської області росія посилює контроль за телефонними та інтернет-мережами: зокрема, встановлює обладнання російського мобільного оператора «Мегафон». Також там запроваджують розрахунок російськими рублями, а місцеве населення агітують виїжджати до рф для покупок товарів та ліків.
Російські військовослужбовці та співробітники ФСБ намагаються деморалізувати місцевих мешканців, поширюючи інформацію про те, що нібито «це Україна вимкнула електропостачання населених пунктів», а також про те, що «Харків уже майже окупований росіянами».
Спроба дискредитації ЗСУ
На тимчасово окупованій території Херсонщини росіяни повісили на свої танки українські прапори та обстріляли населені пункти, щоб дискредитувати Збройні сили України, повідомили в оперативному командуванні «Південь».
Там сказали, що на околицю селища Грозове на Херсонщині виїхали танки окупантів з українськими прапорами, і колона рушила в напрямку селища Молодецьке. У такий спосіб ворог намагається зімітувати присутність підрозділів Збройних сил України на окупованих територіях, і потім з тих самих танків здійснює обстріл окупованих населених пунктів, подавши місцевому населенню фейкову картинку атаки українськими військовими мирних жителів Херсонщини.
Гуманітарна криза в Маріуполі
Радник голови Офісу президента й учасник переговорної делегації Михайло Подоляк пропонує росії провести спеціальний раунд переговорів для порятунку українських військових у Маріуполі.
Для цього, за його словами, необхідні лише три «маріупольські кроки»:
- Оголосити реальне великоднє перемирʼя над Маріуполем.
- Негайно дати гумкоридор для цивільних.
- Погодитися на «спецраунд переговорів», щоб Україна забрала/обміняла військових.
Загибель двох дітей на Донеччині
Під час обстрілу російсько-окупаційними військами села Красногорівка Донецької області загинули двоє дівчат 5 та 14 років, які ховалися у приватному будинку.
«Будинок на вулиці Миру, де жила їхня родина, було зруйновано, дівчатка загинули», — написав очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.
Збройні сили рф також обстріляли із реактивної системи залпового вогню Авдіївку. Під вогнем окупантів опинилося одне з найбільших підприємств коксохімічної промисловості в Україні — «Авдіївський коксохімічний завод». Інформація щодо пошкодженої інфраструктури встановлюється.
- Поділитися: