Спроби путіна «захистити» росіян від загальної мобілізації можуть викликати опір серед інших етнічних груп — ISW
Ймовірні спроби президента росії володимира путіна «захистити» етнічних росіян від загальної мобілізації можуть викликати опір у деяких інших етнічних групах, які, здається, несуть непропорційно великий тягар війни.
Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
В ISW раніше зазначали, що проти Україні воюють батальйони, до складу яких входять війська з Чечні, Південної Осетії, Туви, Тартарстану, Башкортостану, Чувашії та інших.
«Ці показники свідчать про те, що путін може не хотіти проводити загальну мобілізацію частково через небажання мобілізувати велику кількість етнічних росіян», — кажуть дослідники.
Вони додали, що таке бажання путіна, щоб, ймовірно, не російські етнічні групи брали на себе тягар війни, може створити внутрішню напругу у регіонах.
Також аналітики кажуть, що російські війська, можливо, намагаються створити умови для наступу на південний захід від Ізюма, щоб доповнити наступ у напрямку Слов’янська з південного сходу Ізюма або відкрити новий наступ у напрямку Краматорська.
Водночас в ISW додали, що російські війська навряд чи успішно просунуться на Краматорськ із Барвінкового через складний рельєф цієї місцевості.
Інші висновки дослідників щодо російсько-української війни станом на 18 липня:
- зустріч міністра оборони росії сергія шойгу з керівництвом угрупування «Схід» збройних сил рф свідчить про те, що на даному етапі війни кремль не зосереджуватиметься на взятті Слов’янська, а натомість надасть перевагу спробам захоплення Сіверська та Бахмута;
- російські війська здійснили серію наземних атак на схід від Сіверська та на південь від Бахмута;
- росіяни активізували наступ на Авдіївку та здійснили обмежені наземні штурми на лінії фронту Донецьк – Авдіївка.
- окупаційна влада продовжує інтегрувати окуповані території в російську торгівельну економіку.
- Поділитися: