УКРАЇНА

«Список Миротворця» загрожує життю журналістів — Мінінформ

УКРАЇНА/«Список Миротворця» загрожує життю журналістів — Мінінформ
Зберегти
Вигляд
Про заявила Тетяна Попова, заступник міністра інформаційної політики

База з персональними даними журналістів, акредитованими в самоназваних «ЛНР» та «ДНР», яку оприлюднив сайт «Миротворець», загрожує життю працівників ЗМІ. Про це в ефірі Громадського заявила Тетяна Попова, заступник міністра інформаційної політики.

«Ми самі просили працювати іноземних журналістів зі сторони «ЛНР» та «ДНР». Вони були мешканцями Донецьку, які були наймані іноземними ЗМІ. Ця публікація бази даних несе загрозу життю журналістів. Нам вже повідомляли про випадку погрожування життю», — сказала вона.

За словами заступника міністра, оприлюднення списку шкодить іміджу України.

Ці люди зробили багато для Україні. Це не в інтересах України і, мабуть, чи нема тут якось неукраїнського сліду? Люди, які виклали базу, не розуміють, як працюють міжнародні журналісти», — підкреслила вона.

За її словами, було умовні три хвилі акредитації.

«Навесні 2014 року ця акредитація була взагалі смішною. Мені пропонували перед самими «виборами» приїхати прямо у Донецьк. Друга хвиля була – коли був МН-17. Потім почали закручувати гайки, більше 80 людей сиділи у підвалах. Потім почали забороняти навіть іноземним журналістам. Якщо б список передали у відповідні структури на аналіз — це було б правильно», — сказала Попова.

Нагадаємо, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження через оприлюднення на сайті «Миротворець» персональних даних журналістів.

журналісти з різних видань звернулись зі спільною заявою щодо дій представників сайту «Миротворець» та політиків. Омбудсмен з прав людини Валерія Лутковська підтримала заяву представників ЗМІ.

Пов`язані новини