Війна

США закликає бойкотувати ініціативу ООН про заборону ядерної зброї

28 березня, 2017 17:38
Війна/США закликає бойкотувати ініціативу ООН про заборону ядерної зброї
Зберегти
Вигляд
США і щонайменше 40 інших країн-членів ООН не братимуть участі у першому засіданні щодо міжнародної угоди про заборону ядерної зброї.

США і щонайменше 40 інших країн-членів ООН не братимуть участі у першому засіданні щодо міжнародної угоди про заборону ядерної зброї. Про це заявила постійна американська послиня Ніккі Гейлі, повідомляє CNN.

За підтримки послів 20 інших країн, зокрема Великої Британії та Франції, Гейлі вирішила не брати участі у обговореннях, що стартували 27 березня.

«Немає нічого, щоб я хотіла більше для моєї родини, аніж світ без ядерної зброї. Але ми мусимо бути реалістами. Хіба хтось вірить, що Північна Корея погодиться заборонити ядерну зброю?», — зазначила Гейлі.

Адміністрація колишнього президента США Барака Обами також протистояла дебатам, які Генеральна асамблея намітила на грудень. Такі ядерні держави, як Росія і Китай також не беруть участь.

Британський посол Метью Райкрофт зазначив, що його країна проігнорує дебати.

«Ми не віримо, що такі переговори призведуть до прогресу в справі глобального ядерного роззброєння», — сказав він.

Новий президент США Дональд Трамп заявляв, що розділяє ідею світу без ядерної зброї, але якщо світ не захоче цього, його держава має бути у цьому найпершою.

При цьому виконавча директорка Міжнародної кампанії з заборони ядерної зброї Беатріс Фін вважає, що бойкот лише підкреслює важливість питання.

«Протест послині Гейлі та інших, що заодно із американським президентом, демонструє, наскільки вони схвильовані реальною силою угоди про заборону ядерної зброї. Це безкорисне відволікання від важливої роботи із заборони ядерної зброї», — заявив він.

Поборники угоди зазначають, що наразі ризик ядерної війни найвищий з часів Холодної війни.

Гейлі спитала представників інших країн, які взяли участь у дебатах: «Запитайте себе, чи вони дбають про своїх людей? Чи вони усвідомлюють загрози, що над нами нависли?»

У разі прийняття угода зробить використання ядерної зброї, її виробництво, розвиток і просто володіння ним незаконним.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Нагадаємо, ООН закликала усі держави утриматися від ядерних випробувань.

Невдовзі після цього Австрія, Бразилія, Ірландія, Мексика, Нігерія та ПАР закликали Генасамблею ООН заборонити ядерну зброю взагалі.

Російська сторона заявила, що концепція угоди про заборону ядерної зброї є політико-пропагандистська акція і нонсенс.

Тим часом стрілки «годинника судного дня», який відраховує час до потенційного ядерного апокаліпсису, посунули вперед на півхвилини через загострення відносин між Росією і США і новин про розробку ядерної зброї Північною Кореєю.

Пов`язані новини