Державний департамент Сполучених Штатів надав візу громадянці Ємену Шаімі Свілех, аби вона відвідала свого смертельно хворого дворічного сина в Каліфорнії. Жінка вже прибула до США.

Чоловік та син Шаіми Свілех є громадянами США, а вона — громадянкою Ємену.

Три місяці тому чоловік Алі Хасан повіз сина з Єгипту (де жила родина) на лікування до США. Після того, як родина дізналася про смертельний діагноз сина, Шаіма спробувала отримати візу, аби приїхати до них у Каліфорнію.

Спершу їй відмовили у в'їзді, посилаючись на чинну заборону на подорожі до США для громадян Ємену.

Її чоловік Алі Хасан публічно звернувся до президента США Дональда Трампа та представників посольства, аби прискорити процес отримання візи — «щоб поцілувати сина до того, як він помре».

Некомерційна правозахисна група CAIR повідомила, що жінці дозволили приїхати до США зранку 18 грудня. Свілех дали візу I-130, яка дозволяє близьким громадян США в'їзжджати в країну .

Її чоловік та батько хворого Абдалли зазначив, що вона «плакала від щастя», коли дізналася про дозвіл. Та додав, що приїзд дружини дозволить «з гідністю пройти траурний період».

26 червня Верховний суд США ухвалив рішення, яким остаточно визнав дійсність указу адміністрації президента Дональда Трампа про заборону на в’їзд біженців переважно з мусульманських країн до США. З початку дії указу він став відомий як «мусульманський бан Трампа». Заборона на в'їзд стосується громадян Сирії, Судану, Сомалі, Лівії, Ірану і Ємену.

Поділитись: