США готові сприяти Україні в забезпеченні стабільності постачання ресурсів для атомної енергетики ㅡ Міненергетики
США готові сприяти Україні в забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів, зокрема для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки України.
Про це заявила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін на зустрічі з очільником Міненерго Германом Галущенком.
Як зазначають у міністерстві, Квін зустрілась із Галущенком 4 січня, щоб обговорити питання сталого проходження Україною опалювального сезону в умовах енергетичної агресії з боку Росії.
У Міненерго нагадали, що Росія заблокувала постачання вугілля у країну залізницею. Тому Україна переорієнтувалася на інші джерела імпорту, і наразі основний шлях постачання вугілля ㅡ морем.
Міністр енергетики зазначив, що основне навантаження в умовах опалювального сезону 2021-2022 рр. несе НАЕК «Енергоатом».
У цьому контексті сторони обговорили співпрацю для безперебійної роботи українських АЕС під час опалювального сезону, зокрема щодо технічної підтримки та стабільного поповнення запасів пального.
Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати готові сприяти Україні у забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів, зокрема для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки України.
Нестача вугілля в Україні
Ще з січня 2021 року державне «Укренерго» звітує про критично малі запаси вугілля, яке спалюють на ТЕС.
Міністерство енергетики звітувало, що станом на 13 грудня запас вугілля на українських теплоелектростанціях не досягає гарантованого мінімуму. Окрім того, за даними «Укренерго», майже 20 блоків теплоелектростанцій наразі не працюють через нестачу палива.
А втім, 7 грудня перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко заявляв, що вугілля українського видобутку та постачання імпортованого вугілля через морські порти дасть можливість стабільно пройти цей опалювальний сезон.
Також 17 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що проблема з постачанням вугілля на теплові електростанції та теплоелектроцентралі розв'язана. За його словами, щомісячне постачання палива становить 2 мільйони тонн за споживання 1,7 мільйона тонн.
- Поділитися: