Так виглядає табличка, на якій клинописом викладена частина Епосу про Гільгамеша

Міністерство юстиції США через суд домагається повернення в Ірак артефакту месопотамської доби, який американська виставкова компанія незаконно придбала на аукціоні у 2014 році за 1,7 мільйона доларів.

Йдеться про глиняну табличку, де клинописом (однією з найдавніших систем письма) викладено частину «Епосу про Гільгамеша» — одного з найбільш довершених творів стародавньої літератури, повідомляє CNN.

У 2014 році приватна виставкова фірма Hobby Lobby зі США придбала табличку на міжнародному аукціоні — як тепер стверджує Мін'юст США, відбулося це з порушенням федеральних законів. У 2019-му артефакт конфіскували з музею, де він виставлявся, але тоді до суду не дійшло. Нині ж правоохоронці розслідують, яким чином артефакт потрапив до США.

Сама Hobby Lobby подала до суду на аукціонний дім, який, за їхніми словами, порушив умови контракту. Крім того, представники фірми стверджують, що зв’язувалися з посадовцями з Іраку, аби домовитися про повернення таблички.

А аукціонний дім повідомив CNN, що там не знали про походження артефакту. Його вони, за їхніми словами, отримали від невідомого дилера, який зізнався уряду, що незаконно ввіз його на територію США.

Наразі справу розглядають у суді Східного округу Нью-Йорка.

Поділитись: