Держдепартамент США розробляє план часткової евакуації співробітників американського посольства на Кубі та членів їх сімей.

Держдепартамент США розробляє план часткової евакуації співробітників американського посольства на Кубі і членів їх сімей.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в зовнішньополітичному відомстві США і Конгресі.

Більше 20 дипломатів, які працюють на Кубі, раніше поскаржилися на нездужання. Це, як припускає Держдепартамент,  викликано «акустичними атаками» з використанням певного звукового обладнання.

Передбачається, що на Кубі залишаться тільки дипломати, присутність яких необхідна для підтримки роботи посольства. Члени сімей дипломатів і всі інші співробітники залишать країну.

План евакуації, заявили джерела Reuters, Держдеп представить в найближчі кілька днів. За даними інших співрозмовників агентства, поки не вирішено, евакуація дипломатів і членів їх сімей буде обов'язковою або ж добровільною.

Раніше співробітники посольства США на Кубі почали скаржитися на погане самопочуття - нудоту, втрату слуху, головний біль і труднощі з орієнтацією в просторі — без видимих ​​на те причин. Була висунута версія, що проти дипломатів були застосовані якісь звукові пристрої. У Держдепі США завили про 16 постраждалих дипломатів від «акустичної атаки» на Кубі.

Влада Куби «акустичні атаки» категорично заперечують.

Посольство США на Кубі відкрилося в 2016 році за президентства Барака Обами. До цього Вашингтон і Гавана більше 50 років не підтримували дипломатичні відносини.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: