США готують Путіну кредитний голод (огляд преси)
«Сполучені Штати готові перекрити Путіну джерела фінансування», якщо він і далі порушуватиме мінські угоди. Британська The Times публікує цілу серію статей про російського лідера та його бізнес-оточення. «За режиму нинішніх американських санкцій, всі активи путінських дружків у США заморожені. Деякі російські компанії можуть брати кредит з максимальним терміном дії - 30 діб, порівняно із нормальним кредитом, який видається на кілька років. За новими планами нові терміни можуть ще скоротитись. «Ми можемо говорити про 7-и денну тривалість кредиту, а не 30-и денну», - сказав один із представників американського уряду. Тобто тим компаніям та особам, проти кого діють санкції доведеться щонеділі поновлювати кредитні угоди. Це зруйнує будь-які надії Росії на довгострокове кредитування з боку західних ринків».
The New York Times пише про зміни у житті прикордонного з Україною села Головінка, поруч з яким розрослась військова база Кузьмінка. «Місцеві мешканці кажуть, що десятки тисяч вояків зараз дислокуються у Кузьмінці і сплять у палатках. Для села їхня присутність має свою користь. Опівдні група фізично натренованих молодих солдатів, без майок стоїть біля нещодавно відкритого кіоску «Братушка», де продають курку-гриль. Власник кіоску Володимир, який не називає прізвища, каже, що відкрився місяць тому і завдячує свій успіх у продажі смаженої, замаринованої у майонезі та перці птиці першому правилу нерухомості: місце, місце, місце. «Братушка» відкрився біля дороги крізь поля, якою солдати їздять до села. Під час останнього візиту за кілька хвилин повз кіоск пройшли близько десятка солдатів із монголоїдними рисами, типовими для етнічних груп Сибіру. Солдатів із монголоїдними рисами також бачили на боці бойовиків на сході України. У нормальні часи, по обидва боки кордону монголоїди були рідкістю».
Інститут Брукінгса публікує 10 економічних фактів про Кубу, «напередодні оголошення про відновлення дипломатичних зв’язків між США та Кубою, відкриття посольств та вилучення Куби із американського списку спонсорів тероризму. Серед таких фактів: Куба щодня отримує близько 100 тисяч барелів нафти із Венесуели; офіційний валовий внутрішній продукт Куби на душу населення 5539 доларів США, але більшість кубинців щомісяця заробляють близько 20 доларів; менше 5% кубинців мають доступ до інтернету; понад дві третини із двохмільйонної діаспори кубинців або американців кубинського походження живе на Флориді, 18% мешканців міста Маямі ідентифікують себе кубинцями. За законами США, американці можуть вивозити з Куби товарів тільки на 400 доларів, з них рому та сигар – на 100 доларів.
«Минулої ночі Букінгемський палац зазнав ще одного удару на тлі скандалу довкола кадрів із кінохроніки, де королева у дитячому віці віддає нацистський салют. Вибухонебезпечний документальний фільм Четвертого каналу має показати деталі того, як сестра чоловіка Єлизавети, принца Філіпа, зустрічалась та захоплювалась Адольфом Гітлером. Вона називала його «чарівним та скромним на вигляд чоловіком», - пише The Daily Mail. «Три сестри принца Філіпа були одружені на високих за чином нацистських офіцерах – один з них був полковником СС. І коли Філіп відвідував сімейні похорони у 1937-му році в Німеччині, його оточив натовп, віддаючи гітлерівський салют. Документальний фільм містить досі невідомі уривки із особистих спогадів однієї із сестер принца, де вона розповідає про своє раннє захоплення Гітлером».
- Поділитися: