США і Велика Британія підписали першу у світі угоду про тестування безпеки ШІ

США і Велика Британія підписали історичну угоду про штучний інтелект, ставши першими країнами, які офіційно співпрацюють у сфері тестування й оцінки його ризиків.

Про це пише Financial Times.

Угода, яку підписали міністерка науки Великої Британії Мішель Донелан і міністерка торгівлі США Джина Раймондо, визначатиме, як уряди двох країн будуть об'єднувати технічні знання, інформацію і таланти в галузі безпеки ШІ.

«Наступного року ми дійсно повинні діяти швидко, тому що з'являються наступні покоління моделей ШІ, які можуть повністю змінити правила гри, і ми ще не знаємо всіх можливостей, які вони запропонують», — сказала Донелан.

Документ також дозволить новому британському Інституту безпеки ШІ (AISI), створеному в листопаді 2023 року, і його американському аналогу, який ще не розпочав свою роботу, обмінюватися досвідом шляхом відрядження дослідників з обох країн.

Інститути також працюватимуть разом над тим, як проводити незалежну оцінку приватних моделей ШІ, створених такими компаніями, як OpenAI та Google.

Це партнерство побудоване за зразком партнерства між Штабом урядового зв'язку Великої Британії (GCHQ) та Агентством національної безпеки США, які тісно співпрацюють у питаннях, пов'язаних з розвідкою та безпекою.

Донелан зауважила, що оскільки багато найсучасніших компаній, що займаються розробкою ШІ, наразі базуються в США, досвід американського уряду «є ключовим як для розуміння ризиків, пов'язаних зі штучним інтелектом, так і для забезпечення дотримання компаніями своїх зобов'язань».

Водночас вона наголосила, що, попри проведення досліджень щодо безпеки ШІ та забезпечення запобіжних заходів, Велика Британія не планує ширше регулювати цю технологію в найближчій перспективі, тоді як Євросоюз ухвалив перший закон про правила користування штучним інтелектом.

Авторка: Дар’я Головко