Економіка

США і ЄС підтримали енергетичні реформи в Україні

Економіка/США і ЄС підтримали енергетичні реформи в Україні
Зберегти
Вигляд

Сполучені Штати Америки і Європейський Союз підтримують досягнутий Україною прогрес у реформуванні компанії «Нафтогаз-Україна». Про це йдеться спільній підсумковій заяві Ради з енергетики США і ЄС, оприлюдненій на сайті Держдепартаменту США.

США і ЄС також підтримують рішення Кабінету Міністрів щодо вирівнювання роздрібних цін на природний газ для населення й підприємств теплокомуненерго і імпортного паритету.

Рада також визнає внесок ЄС і США у підвищенні енергетичної безпеки України шляхом надання зворотних (реверсних) потоків газу з Європи.

У заяві вказується, що Рада «підтримує подальшу спільну роботу над вдосконаленням диверсифікації поставок в ЄС і сусідні країни, в тому числі і над створенням альтернативних ринків енергоресурсів».

Підкреслюється, що «неприпустимо перетворювати енергію в політичну зброю», і що важливо відмовитися від «глобальних енергетичних ринків».

Засідання Ради відбулося у Вашингтоні в середу, 4 травня, під спільним головуванням держсекретаря США Джона Керрі і глави європейської дипломатії Федеріки Федеріка Могеріні.

/ фото «Нафтогаз-Україна»

Пов`язані новини