Війна

США очікують ядерні випробування КНДР в найближчий час

Війна/США очікують ядерні випробування КНДР в найближчий час
Зберегти
Вигляд
Американські посадовці вбачють ознаки того, що Корейська Народно-Демократична Республіка готується до нового випробування ядерної ракети в найближчі дні.

Американські посадовці вбачють ознаки того, що Корейська Народно-Демократична Республіка готується до нового випробування ядерної ракети в найближчі дні. На нього вже реагуватиме новий президент США Дональд Трамп, повідомляє Reuters.

З джерел видання у адміністрації США стало відомо, що поки немає достовірної інформації про точну дати ядерних випробувань КНДР. Наразі є побоювання, що Пхеньян спробує спровокувати запуском ракети нового президента США.

«Якщо вони щось зроблять, це буде більше схоже на випробування Трампа, аніж на випробування носія ядерної зброї», — зазначив американський посадовець на умовах анонімності.

«Вони скоріш за все хочуть побачити, як відреагують на провокацію, навіть на таку незначну, і якщо вони дійсно хочуть штурхнути Трампа, вони зроблять це негайно», — додав він.

На початку місяця Дональд Трамп заявляв, що ніякого ядерного випробування у КНДР не відбудеться. У Пентагоні заявили, що це не обов’язково буде запуск ракети, але у тому разі, якщо Пхеньян не захоче йти на конфронтацію.

Оборонне відомство США відмовилось повідомляти про дані розвідки щодо небезпеки ядерних випробувань КНДР. Проте його речник Питер Кук запевнив, що готовність до боротьби з загрозою під час процесу передачі влади буде на рівні.

«Я не маю доступу до даних розвідки. Я не можу перевірити, що там повідомлялося», — зазначив речник Пентагону.

«Ми будемо знову заохочувати КНДР не займатися провокаціями які не призведуть ні до чого, окрім дестабілізації у регіоні», — підкреслив він.

Раніше у Південній Кореї повідомляли про можливість ядерних випробування КНДР під час інавгурації Трампа.

До цього КНДР заявляли про готовність випробувати міжконтинентальну балістичну ракету.

За оцінками ЦРУ, КНДР близька до можливості завдати ядерного удару по США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Південна Корея створює загін для знищення керівництва КНДР

Пов`язані новини