США передали Чорногорії ймовірного охоронця бен Ладена

default/США передали Чорногорії ймовірного охоронця бен Ладена
Зберегти
Вигляд

США звільнили з в'язниці в Ґуантанамо (Куба) Абделя Малик Ахмед Абдель Вахаб аль-Рахаби. Він - громадянин Ємену 1979 року народження.

Про це повідомляється на сайті Пентагону.

Звільнений, який перебував у Ґуантанамо з січня 2002 року, був переданий на переселення владі Чорногорії. Рішення про те, що він більше не становить загрози США, було ухвалено американською владою в грудні 2014 року.

У повідомленні також йдеться, що після його передачі у в'язниці залишаються 79 осіб.

Абделя Малик Абдель Вахаб аль-Рахаб затримали в Пакистані наприкінці 2001 року, після чого він був доставлений в Гуантанамо. Звинувачення проти нього так і не були висунуті, хоча американська влада припускала, що він був одним з охоронців засновника «Аль-Каїди» Усами бен Ладена.

Табір Ґуантанамо — військова в'язниця на базі ВМС США в затоці Гуантанамо, Куба. В'язниця була створена у 2002 році і використовувалася як табір для утримання полонених запідозрених в терористичній діяльності.

Табір піддавався критиці в США і інших країнах за звинуваченнями в тортурах і знущаннях з утримуваних в'язнів. Більшість в'язнів утримувалися без суду, і за визнанням міжнародних правозахисних організацій, з порушеннями Гаазької конвенції.

Пов`язані новини