Центральне розвідувальне управління США передало Росії інформацію, яка допомогла запобігти терактам у Санкт-Петербурзі та затримати причетних до планування вибухів.

Центральне розвідувальне управління США передало Росії інформацію, яка допомогла запобігти терактам у Санкт-Петербурзі та затримати причетних до планування вибухів.

Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на прес-служба російського президента.

Президент Росії Володимир Путін і президент США Дональд Трамп 17 грудня говорили телефоном. Під час розмови Путін подякував Трампу за надану ЦРУ інформацію.

Зазначається, що затримані злочинці планували вибухи у Казанському соборі Санкт-Петербурга та інших людних місцях.

Ще 15 грудня ФСБ Росії заявило про затримання групи, яка готувала вибухи в Санкт-Петербурзі, в тому числі в Казанському соборі. Всього повідомлялося про затримання семи людей, п'ятеро з яких потім заарештував суд.

Один із фігурантів цієї справи Євген Єфімов розповів у суді, що незаконно виготовляв вибухові речовини, аби 17 грудня підірвати Казанський собор.

У ФСБ заявили, що затримані — члени радикального ісламістського угруповання «Ісламська держава».

Нагадаємо, 3 квітня, близько 14:40 в Санкт-Петербурзі стався вибух у метро між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут». На станції «Площа Повстання» виявили бомбу, замасковану під вогнегасник. Її потужність оцінили в кілограм тротилу. Слідчий комітет Росії відкрив провадження за статтею «теракт».  

4 квітня Слідчій комітет РФ заявив, що теракт в метро Петербурга здійснив Акбаржон Джалілов, 1995 року народження.

Відповідальність за теракт в Петербурзі взяло на себе пов'язане з «Аль-Каїдою» угруповання.

Поділитись: