ENRU

США підозрюють у розв’язанні кризи навколо Катару хакерів РФ — CNN

Американські слідчі вважають, що російські хакери зламали сервери інформаційного агентства Катару і розмістили там фальшиву інформацію, що стало однією з причин ескалації напруженості на Близькому Сході.

Про це повідомили американські чиновники, знайомі з ходом розслідування, передає CNN.

Також американські і катарські урядові джерела видання повідомили, що ФБР відправила групу фахівців в Доху, щоб допомогти уряду Катару розслідувати інцидент зі зломом агентства QNA.

Згідно з інформацією видання, зібрані службами безпеки США матеріали, вказують на те, що російські хакери стоять за зломом, про який вперше повідомили в уряді Катару два тижні тому.

Зазначається, що в кінці травня на сторінці агентства з'явилися цитати з виступу, які приписувалися еміру Таміму бен Хамаду Аль Тані, в якому він нібито заявив, що «було б немудро мати напружені відносини з Іраном, який є сильною державою і гарантом стабільності в регіоні», що суперечило підсумками саміту за участі президента США Дональда Трампа.

Пізніше глава QNA заявив, що сайт був зламаний, а сам текст не відповідає дійсності.

Американські джерела стверджують, що мета такого зламу — викликати розбіжності між США і їхніми союзниками на Близькому Сході. ФБР і ЦРУ відмовилися від коментарів, а прес-секретар посольства Катару в Вашингтоні заявив, що розслідування триває, і його результати будуть незабаром опубліковані.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку в квітні 2017-го року. 

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram