Кремль не дозволяє здійснювати спостережні польоти над Калінінградом, де, як підозрюють американські чиновники, російська армія розмістила таємний склад з передовим озброєнням.

Посадовці США готуються оголосити обмеження на російські військові польоти над американською територією через порушення Договору про відкрите небо на тлі зростання напруженості між Вашингтоном і Москвою.

Про це повідомляє видання Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Зауважується, що ця напруга посилилася в серпні, коли російський літак здійснив політ над американськими містами включно з містом Бедмінстер, де на той момент знаходився американський президент Дональд Трамп.

Джерела розповіли виданню, що Росія сама порушує Договір про відкрите небо. Зокрема, Кремль не дозволяє здійснювати спостережні польоти над Калінінградом, де, як підозрюють американські чиновники, російська армія розмістила таємний склад з передовим озброєнням.

«Ми хочемо схилити Росію до того, щоб вона повернулася до виконання Договору», – сказав чиновник з Держдепартаменту на умовах анонімності.

Договір про відкрите небо – це частина цілого ряду домовленостей з контролю озброєнь, прозорості та зміцнення довіри, які широко розповсюджувалися в кінці Холодної війни. Він дозволяє 34 країнам, які ратифікували його, проводити спостережні польоти над територією одне одного і здійснювати знімки військових і бойової техніки.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: