США планують розмістити у Швеції ракетні комплекси Patriot

default/США планують розмістити у Швеції ракетні комплекси Patriot
Зберегти
Вигляд

У найближчі два роки у Швеції планується розміщення американських зенітно-ракетних комплексів MIM-104 Patriot. Про це повідомив командувач ЗС США в Європі Фредрік Бен Ходжес, повідомляє TV4.

За його словами, розміщення ЗРК відбуватиметься у рамках великомасштабних навчань із миттєвого переміщення з території США і розгортання у Швеції сучасних американських систем повітряної оборони.

«Таким чином Швеція може отримати відсутнє нині озброєння для захисту свого повітряного простору. Також це стане ясним попередженням Росії, що США і НАТО мають намір оберігати повітряні кордони країн регіону Балтійського моря», - сказав Ходжес.

Напередодні шведський уряд опублікував законопроект, згідно з яким Швеція, як країна-господиня, зобов'язується надавати свою територію для військових навчань НАТО. Якщо закон пройде голосування в Риксдагу, він може вступити в силу вже з 1 липня цього року.

Водночас Швеція, як і раніше, дотримується політики неприєднання до військових альянсів і парламентська більшість поки що не підтримує ідею приєднання Швеції до НАТО, зазначає «Радио Свобода».

Як відомо, Європейські країни на тлі побоювань щодо агресії Росії збільшують витрати на оборону.