Політика

США посилюють участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі – Нуланд

Політика/США посилюють участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі – Нуланд
Зберегти
Вигляд

Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США готові посилити свою участь у врегулюванні ситуації на сході України, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наш головний меседж тут був, що США готові бути більш глибоко задіяними для виконання всіх пунктів Мінських домовленостей – безпеки, політичних питань і питань гуманітарної допомоги», – сказала Нуланд.

За її словами, поглиблення участі США здійснюється у тісній координації з ЄС та міжнародними організаціями.

Нуланд, зокрема, розповіла, що під час своїх зустрічей з українською стороною, а також під час візитів до Сочі і на саміт НАТО обговорювалися конкретні питання виконання Мінських домовленостей.

За її словами, США наполягають на повному припиненні вогню на лінії зіткнення.

Крім того, обговорювалися питання ролі ОБСЄ у посиленні їхніх можливостей із контролю Мінських домовленостей, зокрема щодо відведення важкого озброєння. «Таким чином, щоб Україна могла захистити Маріуполь», – зазначила вона.

Також Нуланд повідомила, що обговорювалося питання використання робочої групи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, щоб забезпечити доставку гуманітарного вантажу населенню Донбасу.

«Ми обговорювали дуже конкретно питання кордону, а саме забезпечення доступу ОБСЄ до кордону, щоб перевіряти всі вантажі, які надходять на територію України», – додала помічник держсекретаря.

Пов`язані новини