Сполучені Штати Америки привітали українського режисера та політв'язня Олега Сенцова із присвоєнням правозахисної премії Сахарова.

Речниця Державного департаменту США Гезер Нойєрт у Twitter написала:

«Ми вітаємо Олега Сенцова з присудженням йому престижної європейської премії імені Сахарова, яка була названа на честь російського дисидента, який сильно постраждав у радянські часи».

Також вона зазначила, що США вчергове закликають Росію звільнити як Сенцова, так й інших політв'язнів.

«Ми знову закликаємо Росію негайно звільнити Сенцова та інших політичних в'язнів, а також поважати свободу вираження думок, яка є одним з прав людини», — написала Нойєрт.

Олег Сенцов став першим українцем, який отримав таку нагороду.

25 жовтня український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії «За свободу думки» імені Сахарова.

До Європейського парламенту на вручення правозахисної премії «За свободу думки» імені Сахарова українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову запросили його адвоката Дмитра Дінзе та сестру Наталію Каплан. Раніше Каплан заявила, що премія Сахарова є додатковим кроком до звільнення Сенцова.

Премію імені вченого, дисидента і правозахисника Андрія Сахарова Європарламент заснував у 1988 році. Її вручають за видатний внесок у захист прав людини та основних свобод. Розмір премії складає 50 тисяч євро.

У 2014 році серед номінантів на премію Сахарова був Євромайдан, у 2015 році — депутатка Надія Савченко, у 2016-му — лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись: