ENRU

США продовжили угоду про мито на труби з України

Міністерство торгівлі США вирішило продовжити дію Угоди про цінові зобов’язання щодо трубної продукції.

Про це повідомила заступниця глави Мінекономрозвитку Наталія Микольська.

За її словами, українські виробники трубної продукції зможуть і надалі поставляти товари без сплати антидемпінгового мита.

Микольська нагадала, що документ підписали 10 липня 2014 року за результатами антидемпінгового розслідування. Угода була розрахована на три роки, тобто її термін спливав 10 липня 2017-го.

Згідно рішення Міністерства торгівлі США 11 липня 2014 року, обсяг антидемпінгового мита при ввезенні нарізних труб, вироблених в Україні, складе 6,73%. Одночасно з оголошенням мит підписали договір про припинення стягування мита при ввезенні українських труб. Договір пролонгували 11 липня 2017 року.

Відповідно до договору, Україна не вноситиме антидемпінговий депозит, і протягом дії договору антидемпінгові мита не стягуватимуться. 

Міністерство торгівлі США водночас визначатиме мінімальну ціну продажу нарізних труб на ринку США. 

Микольська зазначила, що подовження дії договору — результат спільної роботи урядової команди міжнародної торгівлі та українського виробника «Інтерпайп», що найбільше зацікавлений в експорті труб до США.

Інтерпайп входить у десятку найбільших у світі виробників безшовних труб і є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс. На ринок США компанія поставляє труби з 2001 року.  

У 2016 році підприємство «Інтерпайп НМТЗ» реалізувало на експорт 55,971 тисяч тон труб. Експорт склав 54,8% загального обсягу реалізації. Зокрема, 9% продажів припало на ринок США.

Загалом експорт продуктів української металургійної галузі у 2016 році склав 8,3 мільярдів доларів, або 22,9% усього експорту.

Нагадаємо, у ЄС домовились спростити умови експорту товарів українського виробництва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram