Парламентські вибори в Білорусі не виправдали міжнародних зобов’язань Білорусі на вільні і справедливі вибори.

Про це в офіційній заяві повідомив прес-секретар Державного департаменту США Джон Кірбі, пише Голос Америки.

«Сполучені Штати вітають мирне проведення 11 вересня парламентських виборів в Білорусі. Ми визнаємо деякі поліпшення у виборчому процесі, і ми відзначаємо, що альтернативні голоси будуть представлені в парламенті вперше за 12 років. Проте, вибори не виправдали міжнародних зобов’язань Білорусі», – сказав Кірбі.

У його заяві наголошується готовність влади зареєструвати більшу кількість кандидатів від опозиції, ніж на минулих виборах.

Однак, він також зазначив, що продовжуються серйозні проблеми в тому числі: відсутність прозорості в підрахунку голосів та підбитті підсумків; неплюралістичний склад виборчих комісій; ситуація в ЗМІ, яка не дозволяла виборцям приймати обґрунтовані рішення; і відсутність реформ в Білорусі – обмежувальних правових рамок, що регулюють вибори.

«Ми продовжуємо закликати уряд Білорусі провести серйозну реформу свого виборчого законодавства і процесів відповідно до ОБСЄ/БДІПЛ та рекомендацій Ради Європи Венеціанської комісії», – підкреслив Кірбі.

Раніше повідомлялося, що ЦВК Білорусі визнав парламентські вибори такими, що відбулися. Водночас опозиція Білорусі не визнала парламентські вибори і вийшла на мітинг.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile